- 352 vooral in het oog te worden gehouden, dat de open colonne uitsluitend gebezigd wordt als marschcolonnedoch dat de gesloten colonne, bij voorkeur de gesloten pelotonscolonnede eigenlijke gevechtscolonne der compagnie is. In verband hiermede is de compagnies- commandant bevoegd, bewe gingen te doen uitvoeren, welke, hoezeer in de compagnieschool niet bepaaldelijk aangewezen, toch volgens de daarbij voorgeschreven be ginselen en commando's kunnen worden verricht. Wat de indeeling betreft, wordt iedere sectie verdeeld in twee of vier groepen en wel in twee groepen, wanneer zij minder dan 14 rotten sterk is en in vier groepen, wanneer zij 14 rotten of daarboven telt. De rechter guide is commandant der rechter groep, de linker guide der linkergroep. Zijn er vier groepen, dan worden de tweede en derde groep door in het opsluitend gelid ingedeelde korporaals ge commandeerd. De verdeeling der groepen en het te voren doen nummeren der man schappen is bepaaldelijk aan den rechterguide der sectie opgedragen. Scherpschutters worden zooveel mogelijk over de groepen verdeeld. Bij eene pelotonscolonne staat de sectie-commandant steeds in het midden van het peloton, de pelotons-commandant, die twee passen voor het midden van zijn peloton marcheert, heeft zich alzoo slechts te keeren, om zonder luid te spreken, zijne orders aan den sectie commandant te geven. De richting eener compagnie geschiedt voortaan een weinig anders, zoodra de nieuwe richtingslijn met de oorspronkelijke een aanmerke- lijken hoek maakt. In de plaats van den sectie-commandant van het midden komt thans de rechter guide der 3e sectie voor, om te jalonneeren, terwijl daarna iedere pelotons-commandant zijn peloton in de nieuwe richting brengt. De compagnies-commandant zelf richt dus niet meer. De vuren zijn: het salvovuur en het snelvuur. Het vizier mag in de compagnieschool ook boven de 700 M. gesteld worden. Het salvovuur wordt in den regel sediesgewijze afgegeven, doch kan ook pelotonsgewijze geschieden, terwijl het snelvuur altijd sedies gewijze plaats heeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 365