354 De compagnies-commandant commandeert daartoe: Om te vuren opgesloten Marsch. De voorste afdeeling knielt en het achterste peloton of wel de 2e sectie sluit op geledereuafstand op. Op vier gelederen vurende, commandeert persoonlijk de compagnies commandant het vuur, wanneer de nieuwe formatie uit eene pelotons colonne ontstaan is, terwijl bij eene sectiecolonne de pelotonscom mandant het vuur op vier gelederen commandeert. Wil de compagnies-commandant ook de derde en achterste sectie aan de vuren doen deelnemen, dan doet hij deze sectiën op een of beide vleugels der voorste afdeeling een haak vormen of in orde van bataille plaats nemen. Om in colonne voorwaarts te marcheeren wordt gecommandeerd Voorwaarts Marsch. Wil de commandant bepaaldelijk den guide links hebben, dan volgt daartoe het gewone commando. Zonder benoemden guide, is deze dus altijd rechtsgelijk reeds hiervoren door ons werd aangestipt. De colonne op halven afstand is in de compagnieschool afgeschaft men kent slechts de opene en de gesloten colonne. Uit hetgeen hiervoren omtrent de indeeling eener sectie werd gezegd, volgt, dat het formeeren van halve sectiën mede afgeschaft is, om plaats te maken voor Rechts (links) formeert groepen Marsch. Als voorbereidend commando bij het links (rechts) in bataille komen eener sectiecoloune, is het commando vanlinker (rechter-) guides op H alignement verhollandiseerd iulinker (rechter-) guides op uw voorman richt u." De carrés worden slechts uit de orde van colonne geformeerd en wel Uit de gesloten pelotonscolonne: Commando: tormeert carré Marsch. Uitvoering W.-C°. De commandant van het voorste peloton waarschuwt dit te blijven staan. Die van het achterste peloton spreekt het waar schuwingscommando uit voor de wending rechtsomkeert. U.-C°. Het achterste peloton maakt rechtsomkeert. Alle sectie-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 367