358 vereenigt iedere divisie-commandant zijne divisie op een punt, waar hij anderen niet hinderlijk is, waarna iedere divisie naar het punt marcheert, door den bataljons-commandant aangegeven. "Wij zijn thans genaderd tot de Tweede Afdeeling, die de bewe gingen in gesloten orde met compagniescolonnes behandelt. Eene compagniescolonne bestond voorheen in den regel uit eene sectie colonne op geheelen afstand, thans echter uit een gesloten pelotons colonne. Het bataljon kan thans ook met compagnieën in twee of drie liniën worden opgesteld; tusschen de liniën is in den regel 300 Meter afstand. Iedere compagniescolonne komt na afloop van iedere beweging terug in de positie van het geweer bij den voet en niet meer in die van op de plaats rust. Eene compagniescolonne wordt door den compagnies-comman dant niet meer „colonne," maar „divisie" genoemd. Een nieuw commando Naar dedivisie richten. vult eene leemte aan in het vroegere reglement. Een ander geheel nieuw commando is: Op de rechter linkercolonne formeert de dubbele colonne. Het bataljon staat n. 1. in dubbele colonnewanneer het in twee naast elkander geplaatste colonnes, elk van twee compagniescolon nes is opgesteld. De dubbele colonne is voorts altijd gesloten, terwijl de afstand tusschen de rechter- en linker colonnes drie pas bedraagt. Bij eene marcheerende dubbele colonne wordt de guide naar het midden genomen. Om uit eene stilstaande gesloten bataljonscolonne de dubbele colonne te vormen, commandeert de bataljons-commandant: Hechts (links) formeert de dubbele colonne. De voorste en tweede colonne blijven alsdan staan, de derde en achterste colonne maken rechts- (links) om en begeven zich door flank- en frontmarsch op drie pas afstand naast en in de richting van de voorste en tweede colonne. Wijders is het commando:

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 371