859 Mei compagniescolonnesnaar de linker- rechterzijde formeert de linie vervangen door: Links rechtsin linie. Grelijkei'wijs zijn ontstaan de nieuwe commando's Ter rechter- linkerzijde in linie enVoorwaarts in linie of wel Links- {rechts-) voorwaarts in linie. Wil de bataljons-commandant de colonne op 3 pas afstand in linie samentrekken, dan verandert in al die commando's het woord „linie," in „massa;" men heeft dus b. v. Voorwaarts in massa terwijl het woord „linie" in „batailie" verandert, zoodra het de bedoeling is de compagnieën tevens te doen deployeeren. Men heeft dus 3 bepaaldelijk onderscheiden vormen en wel: de linie, de massa, de batailie. Dat het: Formeert Bataljons carréuit het nieuwe reglement ver bannen is, zal niemand verwondering baren. Omtrent de carré's wordt gezegd, dat bij een onverwachten aan val van cavalerie elke compagnies-commandant de bevoegdheid heeft zijne compagnie de formatie te doen aannemen, welke hij de meest geschikte acht, om den aanval af te slaan. De compagnies-commandant kan dan tevens op zijne verantwoor delijkheid het vuur door zijne compagnie doen openen. Thans rest ons nog een paar veranderingen aan te geven, die bij het paradeeren zijn bevolen. De compagnies-commandant staat in orde van parade voortaan op twee pas afstand van den rechtervleugel zijner compagnie in de richting van het voorste gelid. Om voorts bij het defileeren de directie te verzekeren, worden vooraf drie jalonneurs geplaatst, te weten twee op 50 passen rechts en links en 10 passen voorwaarts van den persoon, voor wien gedefileerd wordt en een derde in de richting der beide eersten, 25 passen verder naar de zijde van waar de co lonne komt aanmarcheeren. Zij worden zoodanig geplaatst dat zij bij het defileeren front maken naar de flank der colonne. De guides met de directie belast, moeten dan rakelings langs de borst der ja lonneurs marcheeren. 1884, DL II. 23

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 372