361 bepalen van de formatie zijner compagnie, mits hij zorg drage voor het noodige verband en de vereischte samenwerking met neven en voorwaarts geplaatste afdeelingen. Yan eiken stilstand in het gevecht moet worden gebruik gemaakt voor munitieaanvuliing. Er wordt voornamelijk getirailleerd op het tirailleurfluirje, be nevens op commando's, teekens en wenken. Signalen worden slechts in de uiterste noodzakelijkheid geblazen. Iedere commandant eener afdeeling is dan ook verplicht om, wan neer hij achter zich het tirailleurfluitje hoort, naar zijn onmiddelijken chef te zien, ten einde te kunnen waarnemen of deze hem een bevel te geven of eene aanwijzing te doen heeft. Y. Voorschrift op den Pionier arbeid. Yan dit nieuwe reglement, hoe goed ook, zal te dezer plaatse wei nig of niets worden gezegd, omdat het Indisch leger, dat in den regel aauvallenderwijs tegenover den vijand optreedt, uit den aard der zaak, weinig pionierarbeid te velde verricht. Zooals hiervoren reeds werd aangestipt, zijn alle Meters en onder- deelen er van geconverteerd in halve en heele schoplengten en schop- breedten, zoomede geweerlengten met en zonder bajonet. Tot de uitrusting van elke compagnie infanterie belmoren 100 Liunemanschoppen, 16 bijlen en 2 pikhouweelen. Bij het pionieren werkt ieder man 15 minuten achtereen, waar na de aflossing plaats heeft door den tweeden man van ieder rot, die dan weer gedurende de laatste 15 minuten gerust heeft. Een Officier gedetacheerd bij het Nederlandsche leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 374