369 - potcompagnie samengesteld uic 1 kapitein, 2 luitenants, 2 adjudanten-onderofficier dd. officier. 1 Europeesch sergeant-majoor. 1 Amboineesch sergeant-majoor, 1 Europeesch fourier, 5 Europ. sergeanten, (ter aanvulling van 18 Eur. sergten.) 4 Amb. sergeanten, (ter aanvulling van 18 Amb. sergten.) 2 Europ. korporaals, (ter aanvulling van 9 Eur. korpls.) 7 Amb. korporaals, (ter aanvulling van 27 Amb. korpls.) 1 Europ. tamboer, 1 Europ. hoornblazer, 3 Amb. hoornblazers, 48 Europ. fuseliers (één peloton Europeanen) en 96 Amb. fuseliers (twee pelotons Amboineezen) Uit de overige beschikbare manschappen en kader zouden wij 12 gemengde bataljons willen formeeren, met een staf als bij de bestaande formatie, doch waarvan 5 door een luitenant-kolonel zouden worden gecommandeerd. Deze bataljons zouden moeten bestaan uit 4 veld- compagnieën en ééne depotcompagnie, de laatste op dezelfde wijze gefor meerd als eene veldcompagnie met uitzondering dat zij in plaats van 3 luitenants, 2 luitenants en 2 adj. ond.-oflf. dd. off. zoude tellen. Men zou eigenlijk, om in de aanvulling der luitenants te voorzien 4 luitenants dienen te hebbendit zou echter niet alleen kostbaar der zijn maar ook de promotie der luitenants onnoodig slechter maken. Uit de 18 bestaande veldbatalj ons zouden dus 14 veldbataljons geformeerd kunnen worden ter stérkte van2 Europeesche, 6 Am- boineescbe en 48 gemengde veldcompagnieën, ieder sterk 4 officieren en 170 minderen, verder 14 depotcompagnieën, waarvan 2 uit één peloton Europeanen en twee pelotons Amboineezen zouden bestaan, terwijl de 12 overigen, ieder sterk 3 officieren, 2 adj. ond. off. dd. off. en 170 minderen, gemengde compagnieën zouden zijn. Hierdoor zouden de volgende veranderingen in de sterkte ont staan

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 382