371 Om voor deze formatie aan het noodige kader en de vereischte manschappen te komen, zouden wij de vier bestaande depotbataljons op willen heffen, daar deze, zooals de ondervinding reeds geleerd heeft, niet aan hunne bestemming hebben voldaan. Dit is trouwens niet te verwonderen, wanneer men nagaat aan welke uiteenloopende eischen zij moeten voldoen, namelijk het vormen tot voor den dienst te velde bruikbare militairen van nieuw in het leger opgenomen elementen, d. z. de in Indië aangenomen recruten en de ongeoefende manschappen der uit Nederland aange voerde suppletie, voor zooveel het wapen der Infanterie betreft; en het aanvullen van de verliezen bij de veldbataljons met voor den velddienst geschikte manschappen, bij de garnizoenstroepen en subsistentenkaders met valiede manschappen voor zooveel noodig, en overigens met de militairen, die wegens mindere geschiktheid voor den velddienst, van do veldbataljons worden verwijderd. Boven dien zijn bij twee van de vier depotbataljons voorbereidende cursus sen, bestemd om aspirant-officieren en andere militairen, beneden den rang van officier, voor te bereiden voor het ad missie-examen voor de militaire school te Meester-Cornelisterwijl in 1882 aan de depotbataljons nog de opleiding van onderofficieren, korporaals en manschappen tot een hoogeren graad werd opgedragen. De aanvulling van de verliezen bij de veldbataljons zou, zooals wij reeds gezegd hebben, geschieden door de depotcompagnieën dier batal jons, terwijl wij voor de aanvulling van de garnizoens-infanterie 6 depot compagnieën zouden wenschen op te richten, wier sterkte bepaald zou moeten worden naar het gemiddeld verlies aan Europeanen en Inlanders. 1 lierbij zouden dan de militairen, die wegens mindere geschiktheid voor den velddienst van de veldbataljons worden verwijderd, moeten worden ingedeeld. "Wanneer wij nu aannemen, dat het gemiddeld verlies aan Euro peanen 14% en aan Inlanders 11,6% (Ind. Mil. Tijdschrift 1882 deel I, bladz. 172, 175 en 177) bedraagt, dan zouden wij tot de volgende formatie komen Alg. order 74 van 1878.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 384