412 Terecht zegt T. B. dat de intendance de belangen van het leger en van de schatkist moet behartigen en dat niemand gaarne aan zijn dubbeltjes ziet komen. Volkomen waar, maar wie heeft hier de voorkeur, de loontrekker of de loongever olgens ons gaan beider belangen hand aan hand. Een goed reglement moet de behartiging dier belangen waarborgen, en zoolang de intendance niet zorgt, dat die bijbel voor allen bestaat, zoolang staat de loontrekker a la merci van de uitleggingen dergenen,, die 's lands belangen waarnemen, en is er geen waarborg dat zijne dubbeltjes er niet mede gemoeid zijn. Eu de Legercommandanten houden zich aan de intendance. Als ordon- nateursvolgens de comptabiliteitswet verantwoordelijk voor het geordonneerde, is het „charité bien ordonnée etc," hun stilzwijgende leus want, wat een wonder, ook een Legercommandant ziet niet gaarne aan zijn dubbeltjes komen en waagt er liever die zijner ondergeschikten aan! Is 't niet verheffend, T. B., zulk een toestand F Wie wil, wie kau daarbij optimist zijn, wanneer hij zelf zijn geheele leven heeft gezorgd, dat zijne ondergeschikten bekwamen wat hun toekwam F Wij zouden zoo tot in het oneindige voorbeelden kunnen noemen. Wij brengen ten slotte hulde aan de ijverige verdediging der in tendance door T. B., eene verdediging trouwens die in algemeenen zin onnoodig was. Wij willen volstrekt niet gecenseerd zijn, dien nuttigen diensttak te miskennen, want wij hebben steeds waar 't noodig was, verkondigd dat wij geone meerdere of mindere verdienste willen zien in de kleur der uitmonstering; omgekeerd kan men niet verlangen, dat wij blind zijn voor 't gene wij verkeerd zien, en wordt ons dat tot een verwijt gemaakt, dan ia men tegen ons onbillijk met de beschuldiging, dat wij de intendance raiskeunen. Waarheid gaat boven alles. Wij zouden hier wel meer ter tafel kunnen brengen, maar achten dat onnoodig, want wij stellen ons niet ten doel kwaad bloed te zetten. Wordt vervolgd). Brutus.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 425