416 Gelet op art. 181 vau de Rechtspleging hij de Landmacht. Rechtdoende In naam en van wege den Koning! Spreekt den beklaagde N. algemeen-stamboek No... vrij van de hem in de klacht ten laste gelegde beschuldiging. Beveelt dat hij onmiddelijk uit zijn arrest zal worden ontslagen, ten ware hij om andere redenen daarin behoort te blijven. Verwijst de zaak naar den disciplinairen rechter, ten einde beklaagde krijgstuchtelijk te corrigeei'en, zoo daartoe termen mochten bestaan. Veroordeelt den Lande in de kosten van het rechtsgeding. Aldus gedaan en gewezen te Willem I op heden enz. Het IJ oog-Militair- Gerechtshof Gezien het vonnis van eenen daartoe benoemden Krijgsraad te Willem I, tegen den in hoofde dezer genoemden beklaagde gewezen op den en uit gesproken op den.... waarbij hij is vrijgesproken van de hem in de klacht ten laste gelegde beschuldiging, met bevel dat hij onmiddelijk uit zijn arrest zal worden ontslagen, ten ware hij om andere redenen daarin behoort te blijven, met verwijzing van de zaak naar den disciplinairen rechter, ten einde beklaagde krijgstuchtelijk te corrigoeren, zoo daartoe termen mochten bestaan, en met veroordeeling van den lande in de kosten Gelezen den namens den appellant R. O. op den.... gedienden eisch in appel, waarbij wordt geconcludeerd dat het Hof, met ontvangst van het appèl, het tegen den geappelleerde gewezen vonnis zal vernietigen, en doende wat de Krijgsraad had behooren te doen, dat rechtscollege alsnog onbe voegd zal verklaren van de tegen den geappelleerde ingebrachte beschul diging keunis te nemen, met verwijzing der zaak naar den disciplinairen rechter, ten einde, desgeraden oordeelende, alsnog disciplinair te worden afgedaan, en veroordeeling van den lande in de kosten van beide instantiën; Nog gelezen den namens den geappelleerde op dengediende schrif tuur van antwoord in appèl, waarbij wordt gerefereerd aan 's Hofs prudentie; Gezien de verdere stukken van den processe, zoo ter eerster instantie, als in appèl gediend Overwegende, dat de Krijgsraad, op alleszins wettige bewijsmiddelen, als bewezen heeft aangenomen, dat de beklaagde opin beschonken toe stand den sergeant v. K., zijn meerdere in rang, op den weg heeft staande en vastgehouden, met het dool om diens passant die losgegaan was, vast te binden;

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 429