417 Overwegende dat de Krijgsraad mede terecht heeft beslist dat die han deling niet kan vallen in de termen van art. 100 van het Crimineel Wet boek, maar slechts eene overtreding van het Reglement op de Krijgstucht daarstelt Overwegende dat die rechtbank echter, het feit en de schuld van be klaagde daaraan als bewezen aannemende, ten onrechte, instede van zich onbevoegd te verklaren van de zaak kennis te nemen, den beklaagde daarvan heeft vrijgesproken en desniettemin hem naar de militaire au toriteit ter correctie heeft overgewezen Overwegende dat 's Krijgsraads vonnis, inzooverre het eene vrijspraak inhoudt, behoort te worden vernietigd en de Krijgsraad alsnog onbevoegd moet worden verklaard van de zaak kennis te nemen Lettende op art. 50 van 's Hofs provisioneele instructie; Rechtdoende In naam en van wege den Koning! Vernietigt het in hoofde dezes aangehaald vonnis, voor zoover de be klaagde, thans geappelleerde, daarbij is vrijgesproken van de hem in de klacht ten laste gelegde beschuldiging; Verklaart den Krijgsraad alsnog onbevoegd om van de zaak kennis te nemen Bekrachtigt overigens het vonnis; Veroordeelt den Staat nog in de kosten dezer appellatoire instantie. Aldus gedaan en gesententieerd denenz. Medegedeeld door Metis. (1) Het nieuwe Amerikaansche dynamietkanon. (met. plaat.) Sedert eenigen tijd worden in de dagbladen berichten aangetroffen om trent een dynamietkanon van Amerikaansche vinding, waarvan men zich (1) Als eene merkwaardige bijdrage van het overwijzen eener zaak naar den Krijgs raad ingevolge art. 12. R. L. dient, in verband met ons opstel Da Capo (zie MilTijd sein-. jaarg. 1884 110. 2) hierbij te worden opgemerkt dat de militaire commandant oasu quo alle termen heeft gevonden beklaagde korporaal N. bovengenoemd, op grond van procesverbaal van voorloopig onderzoekdat conform het gerechtelijke onderzoek in substantie dezelfde daadzaken bevatte als in het vonnis omschreven, naar den Krijgs- M raad te verwyzen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 430