423 Het paard voelt zich, zelfs wanneer het lastig is door grillen of ge woonte, zachtkens tot gehoorzamen gebracht en wordt gedwee, omdat het niets moeilijks of pijnlijks meer gevoelt. De voordeelen van het hoofdstel zonder kinketting zijn in het volgende samen te vatten 1°. Het is onfeilbaar, omdat het het paard dwingt, door niet alleen de onderkaak maar het geheele gewicht van het hoofd terug te brengen, om stil te staan en zich te onderwerpen; omdat het alle macht op het paard geeft, zonder het ooit op te winden. 2°. Het is zacht voor het dier, vermoeit niet noch maakt de organen ongevoelig; doet hen integendeel hunne natuurlijke gevoeligheid behouden, door misbruik nutteloos en zelfs onmogelijk te maken. 3°. Het maakt de africhting van alle paarden, zelfs van de volbloed, gemakkelijk en vlug; het wordt schielijk aangenomen door elk paard dat met den kinketting gedresseerd is. 4J. Het spaart aan de africhters veel tijd, vermoeienissen en gevaren uit en geeft hun bovendien de voldoening van zelfs de vurigste paarden te kunnen temmen, waaronder er velen zijn, van nature goed, die door de tegenwoordige africhting bedorven worden. 5°. Het verschaft de gelegenheid om paarden, die als onhandelbaar reeds afgekeurd zijn, nog meester te blijven. 6°. Eindelijk veroorlooft het de trens te laten vervallen, die overbodig geworden is, hetgeen eene groote vereenvoudiging zal wezen. Korte beschrijving van het hoofdstel. (Zie de schets) A. Metalen plaatje, dragende de as met knop, waarom zich de scharen bewegen en waaraan bevestigd worden de hakstukken D? de kinriem E en de kleine riemen met ringen G, welke den neusriem ophouden. Draaibaar mondstuk. F. Neusriem van leder of van metaal, welke door de riemen G. op zijne plaats gehouden wordt. (Buil. de la Reunion des off.) Iets over de gevechtsformatie der Engelsche troepen in hun strijd tegen de henden van den Mahdi. In de Mei- aflevering van de „Internationale Revue über die gesammten Armeen und Plotten" komt in eene correspondentie uit Egypte eene 1884, Dl. II. 27

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 436