427 hoefde te worden overgegaan. Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat de Commissie dit jaar slechts twee cadetten voor haar behoefde te doen verschijnen, om door haren voorzitter over meer ernstige vergrijpen tegen de krijgstucht te worden onderhouden. De goede geest, die in verband met het vorenstaande onder het cadet- tenkorps heerscht, was dan ook oorzaak dat geen verandering in het stel sel behoefde te worden gebracht, waarbij het handhaven der orde in hot geheele gebouw alleen aan de gegradueerden van het 4de studiejaar (24 cadet-sergeanten en 43 cadet-korporaals) is opgedragen. Ten einde nog meerdere waarborgen voor eene oordeelkundige toepassing van bedoeld stelsel te verkrijgen, was door den Gouverneur te recht ingezien, dat bij het toekennen van die graden niet alleen de stand der studiën moest gelden, maar dat daarbij ook vooral op gedrag en karakter diende te worden gelet. Voeding. De door de Commissie opgedane ondervinding bij gelegenheid der gehouden inspectie over de keukens en de magazijnen van levensmid delen en het door haar ingestelde onderzoek betreffende alles hetgeen verder op de voeding der cadetten betrekking heeft, bevestigde haar opnieuw in hare meening, dat de wijze, waarop die voeding is geregeld, aan de meest gestrenge eischen voldoet, die in dat opzicht redelijkerwijze kunnen wor den gesteld. Zoowel op de hoedanigheid der levensmiddelen als op hun ne wijze van toebereiding valt niets aan te merken en het brood is van zeer goede qualiteit. Gebouwen enz. De navolgende belangrijke verbeteringen en versieringen werden tot stand gebracht. Aan de zuidzijde van het hoofdgebouw was een ijzeren brandtrap aan gebracht, om de cadetten bij eventueel ontstaanden brand eene gelegen heid méér te geven, om van de slaapzalen naar beneden en wel rechts- streeks naar buiten te komen. Voorts werd de amusement-zaal tot eene zeer gezellige cantine inge richt. Dit laatste geschiedde in verband met den door den Gouverneur getroffen maatregel, waarbij den cadetten van het 1ste studiejaar verbo den werd de sociëteit of koffiehuizen in de stad te bezoeken en de ver gunning tot uitgaan voor bedoeld studiejaar eenigszins werd beperkt. Met het oog op die beperking werd verder getracht het gedwongen te huis blijven dier cadetten zooveel mogelijk nog meer te veraangenamen, door den aanleg van een smaakvol plantsoen op het verhoogde terrein bij het Spanjaardsgatwaar bovendien eenige banken werden geplaatst. Met hetzelfde doel voor oogen, werd aan de westzijde van het hoofdge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 440