429 Koninklijke Militaire Academie wordt bepaald. In verband daarmede zijn de beoordeelingen volgens de driemaandelijksche lijsten bij eerstver- meld examen voor de rangschikkingen zullen die beoordeelingen bij laatstvermeld examen óók voor bet al of niet voldoen voor de helft wor den in rekening gebracht. Wat den ijver en de vorderingen der cadetten aangaat, daaromtrent werd door de Commissie niet alleen uit de van den Gouverneur te dier- zake ontvangen mededeelingen en bij gelegenheid van het door haar ge bracht bezoek aan de verschillende klassen een bevredigende indruk ver kregen, maar ook de studielijstcn toonen aan, dat de tijd over het alge meen aan de Koninklijke Militaire Academie goed wordt besteed. De uitslag van het door de cadetten van het 4de studiejaar afgelegde exa men en de resultaten bij dat examen verkregen, bevestigden de Commis sie in hare gunstige opvatting ten deze. Practische oefeningen. Evenals in vorige jaren, trokken ook nu deze oefeningen meer in 't bijzonder de aandacht der Commissie. Aangenaam was het haar, daarbij te mogen ontwaren dat deze oefeningen steeds met de meest mogelijke zorg door het bestuur der Koninklijke Militaire Academie worden behar tigd en de daarvoor ingevolge het hiervoren vermelde, meer beschik baar gekomen tijd nuttig wordt besteed. De houding der cadetten onder de wapenen is onberispelijk; alle hand grepen worden door hen met vaardigheid en gelijkheid verricht; alle bewegingen met nauwkeurigheid uitgevoerdin één woord zij geven nog altijd het bewijs er van te zijn doordrongen dat ook in dat opzicht „het keurbataljon van Nederland" boven alle anderen moet uitmunten. Ook de exercitiën van de cadetten der artillerie met het veld- en bat- terijgeschut gingen zelfs met den 24 c. M. goed en vlug van de hand en getuigden van het daarin met zorg gegeven onderricht. De bedrevenheid door de cadetten in het paardrijden, de gymnastiek en het schermen aan den dag gelegd, bleek der Commissie eveneens zeer voldoende te wezen. De voortdurende bloei der vereenigingen, die zich onder hen voor ver melde oefeningen, zoomede voor het schieten met Flaubert patronen en met den revolver hebben gevormd, geven bovendien het indirect bewijs, boe groot de lust en de opgewektheid zijn, waarmede onze toekomstige officieren aan die oefeningen deelnemen. Wat meer in 't bijzonder de gymnastiek aangaat, wist het groote mee- rendeel dezer jongelieden zonder aarzelen de talrijke en lastige hinder-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 442