430 nissen te overwinnen die op de hindernisbaan zijn aangebracht. Eindelijk bleek het der Commissie dat muziek en zang nog steeds door de cadetten door sommigen zelfs met veel talentworden beoefend. Van de daarvoor onder deze jongelieden bestaande vereenigingen telt het harmonie- en symfonie-orchest respectievelijk 34 en 23 en de zangvereeni- ging 40 leden Eene door die vereenigingen gegeven goed geslaagde uitvoering, werd door de Commissie op een der laatste dagen van haar verblijf te Breda bijgewoond. De eindindruk der Commissie isdat zij kan constateeren, dat die indruk zeer gunstig is geweest; dat zij met de meeste voldoening heeft mogen ontwaren dat de Koninklijke Militaire Academie steeds in bloei vooruitgaat; dat allen die aan deze inrichting zijn verbonden hunne beste krachten inspannen, om haar aan hare roeping te doen beantwoorden, nl. jaarlijks een niet onaanzienlijk getal goed wetenschappelijk gevormde en practisch bruikbare officieren in de gelederen van het leger te doen plaats nemen. Toelatings-examen voor de Ilde Af deeling Krijgsschool. vervolg der vragen (voor de figuren wordt verwezen naar de plaat.) Driehoeksmeting. Werkdadige meetkunde. 1. Bewijs dat de ware gedaante der aarde bij metingen, welke zich niet verder uitstrekken dan '20 uren gaans, niet in aanmerking behoeft te worden genomen; m. a. w. dat, van zoodanige uitgestrektheden, het op te nemen terrein als een plat vlak mag worden beschouwd. uur). 2. De afstand tusschen twee plaatsen O en D (fig. 1) wordt gegeven gelijk te zijn aan 18415,5 Mr. Uit twee andere plaatsen A en B, door eene rivier van C en D gescheiden, heelt men gemeten CBD 61° 6' 30'", l ABC. 35° 34' 20" zoomede DAB 52° 1' 50" en DAC 73° 57' 10". Gevraagd, uit deze gegevens, den afstand te berekenen, waarop de plaatsen A. en B. van elkander verwijderd zijn. (l-J- uur). 3. Om den afstand van twee torens A en B (fig. 2) te meten, werden twee signalen zoodanig geplaatst dat C aan de eene zijde, en D aan de andere zijde ligt van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 443