435 Een generaal-majoor, die een zelfstandig commando bekleed heeft, krijgt 100, een brigade-generaal in die omstandigheden 50 portion meer. Elke portie bedraagt f 25. (Speetateur Mil.) Triangulatie van Britsch-Indië. Het reusachtige werk van de triangulatie van Britsch-Indië, zegt het weekblad L'Exploration van 13 Juni j.l., werd in 1800 door Majoor Lamb- ton begonnen en is nu afgeloopen. Meer dan drie duizend vier honderd trigonometrische punten zijn door zuilen aangegeven, en men kan gerust zeggen, dat men dit Aziatische gebied, dat zeven maal grooter dan Frank rijk is, nu uit een topographisch oogpunt even goed kent als vele landen in Europa. (Ind. Gids.) Een practisch middel tot verkrijging van goede modellen van kleeding en uitrusting. Het Duitsche ministerie van oorlog heeft den 18 April jl. eene prijs vraag uitgeschreven voor nieuwe modellen van verschillende kleeding- en uitrustingstukken der infanterie en wel van a. den helm b. den ransel, of wel eene andere inrichting tot het dragen van de bepakking van den infanterist, met kookgereedschap, patroontasch en bijbehoorende riemen voor al deze onderdeelen; c. de veldflesch d. den broodzak e. de veldlaarzen; f. de tweede (lichtere) voetbekleeding. Aan de beantwoording dezer prijsvraag kunnen deelnemen alle tot het leger op vredesvoet en tot den „Beurlaubtenstand" behoorende personen benevens de officieren „znr Disposition" en die „auszer Dienst." De prijzen zijn: voor a. e. en f elk een eerste prijs van 1000 en een tweede van 600 mark, voor b. een eerste prijs van 9000 en een tweede

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 448