470 voor een handgeld wil verbindeu, zoo ver weg te trekken. Daartegenover staat echter, dat hij verzot is op geld. Door Oostenrijksche officieren werden eenige regimenten gedisci plineerd en hun uitspraak was eenstemmig uitstekend, doch ruw mate riaal. Zij zijn gehoorzaam en wel te disciplineeren, doch uit den aard der zaak zullen zij geheel anders dan Europeanen, Javanen of Afri kanen behandeld moeten worden. De Perzen zijn niet laf, doch hun moed is meer die van een bull dog dan vau een Franschman. Ik denk, dat het zaak zal zijn, in den aanvang geen Perzisch kader te formeeren. Boven den graad van sergeaut zal daarvan ook wel geen quaestie zijn. De ongeregelde Perzische troepen hebben een goeden naam als cavalerie. Deze behooren echter tot de onafhankelijke bergstammen, die niet ligt hun land verlaten. Omtrent handgeld, soldij en duur van diensttijd heb ik van zelf geen opinio" Deze brief is zoo zakelijk van inhoud, dat wij niet veel meer daarbij hebben te voegen. In het werk van den Franschen gezantschapssecretaris, den graaf A. de Gobineau, getiteld: „Trois ans en Asie", nu wordt eene bij drage geleverd omtrent de behendigheid der Perzen in het schieten. „Nous en vimes", zoo lezen wij, „plusieurs, qui atteignaiont a tout „coup un but, sur lequel ils tiraient couchés, sur le dos et en arrière, „la tête renversée, ou dans toute autre position, également peu com- „mode" En verder„les Perses sont animés d'une dose assez nota- „ble d'esprit militaire." Van de soldaten der infanterie verhaalt de Schrijver, dat zij, door den distriktsbestuurder naar willekeur, voor hun leven lang, ingelijfd, door hunne officieren, vooral in oorlogstijd, bestolen worden en desniettegenstaande toch, zich behoorlijk gedisciplineerd betoonen. Den oorlog voeren zij, wordt verder medegedeeld, somwijlen zonder schoeisel, zonder kleeren, zonder wapens, ja zelfs zon-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 483