488 Het spijt mij, niet in staat te zijn, den prijs op te geven van dit paardenvoeder, dat vervaardigd wordt in de Militarkonserven fabriek te Mainz. Dit durf ik echter wel beweren, dat het, ook voor de voeding van de meeste dieren zoo gewichtige eiwit, bij geen der in gebruik zijnde voedingsmiddelen in zoo geconcentreerden en licht verteerbaren vorm tegen billijker prijs zal verkrijgbaar zijn, dan in bedoeld vleeschmeel. Dit voor zooveel betreft het uit afval sameugestelde vleeschpoeder. Nu men eenmaal op het denkbeeld gekomen was, om afval van vleesch op deze wijze te conserveeren, lag het voor de hand, een poging aan te wenden, om diezelfde proef toe te passen op de groote hoeveelheid versch vleesch, waarmede de markt van Zuid-Amerika als het ware overstroomd werd. Na voorafgaande studie en plaatselijk onderzoek in Zuid-Amerika, richtte Dr. C. A. Meinert een proefstation op, waarin gedurende de jaren 1876 tot 1880, verscheidene duizende kilo's vleesch werden verwerkt. Eerst nadat door deze groote proef positieve resultaten waren verkregen, werd overgegaan tot verdere berekeningen. Betreffende de verpakking van het preparaat werden eveneens proe ven genomen. Zoo werd een kistje, met vleeschpoeder gevuld, uit Duitschland naar Zuid-Amerika gezonden, daar geopend en nadat het aldaar geheel onveranderd was bevonden, weder naar Duitschland terugge zonden. De qualiteit had zoowel in lossen als in samengepersten toestand, niet het minste geleden, of ook zelfs de geringste verandering ondergaan. Op gelijke wijze heeft het preparaat, onder verschillende tempera tuur en onder verschillende verpakking, ja zelfs bij opberging in de meest verscheiden localen, zich in Duitschland nu reeds sedert meer dan zes jaren onveranderd getoond. Verder werden met de Carne-Pura verschillende spijzen bereid; een gedeelte van dit vleeschpoeder was getrokken uit vleesch van Amerikaansche runderen, een ander gedeelte van Europeesche beesten bij keuring door geheel onzijdige personen, was het oordeel steeds eensluidend en zeer gunstig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 501