500 De uit vleeschpoeder samengestelde tabletten, hetzij vermengd met plantaardige bestanddeelen, of zonder bijmenging, zijn in gelijke deelen te vei deelen door ze te breken langs de aan den buitenkant gemaakte inkervingen. Zoo zijn b. v. de alleen uit vleeschpoeder samengestelde patronen gekerfd als volgt: die van 250 gr. in 5 deelen a 50 gr. 500 „5 n 100 540 7 77 Zooals reeds vroeger werd medegedeeld, kan men die verdeeling in de fabriek (1) te Berlijn, toebehoorende aan de te Bremen geves tigde maatschappij „Carne-Pura", ook zoodanig laten maken dat elk deel b. v. één ration voor één Europeesch of voor één Inlandsch soldaat vormt. Het groote voordeel hiervan is, dat men de patronen met zeer geringe moeite, in zeer korten tijd gelijkmatig kan verdeelen en dat meting of weging bij het gebruik van vleeschpoeder kan vervallen. 8°. Hare gemakkelijke vervoerbaarheid en de daaraan verbon den geringe transportkosten. De gemakkelijke wijze waarop de Carne-Pura kan worden ver voerd en de geringe kosten van emballage, zijn reeds gedeeltelijk gebleken bij het bespreken van de geringe plaatsruimte, die zij inneemt. Daar dit vleeschpoeder in elke verpakking onveranderlijk goed blijft, zoo voldoen eenvoudige kartonnen doozen, of wanneer het bij grootere hoeveelheid verpakt wordt, houten kisten. In alle gevallen zal men de billijkste materialen, die zich voor emballage eigenen, kunnen bezigen. Ook dit is een voordeel boven andere vleeschkonserven, wier prijs, juist door de dure omhulsels, enorm verhoogd wordt, terwijl zij door de zwaarte dier blikken bussen of porceleiuen potten, ook nog de transportkosten doen stijgen. Bij vele vleeschkonserven bereikt toch het tarra gewicht, nagenoeg het netto. 330 10 33 (1) Carne-Pura conserven fabriek Berlijn O. Kuster, Platz. 9.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 513