INDISCHE LEGERBELANGEN. Vervolg en slot.) De regeling van het nu volgende onderwerp bij een Koninklijk besluit en niet bij eene wet, liever gezegd opgenomen in eene wet regelende de positie der officieren (zie vroeger) is ondoenlijk. Dat zou immers onmogelijk zijn en alleen dan kunnen, zoo er geene Tweede kamer der Staten-Generaal en geene Algemeene Rekenkamer waren. Uitgaven verbonden aan de vrije geneeskundige behandeliug, waar onder in hoofdzaak de verstrekking der geneesmiddelen uit de gar- nizoens-apotheken ter sprake komt, kunnen buiten de begrooting niet plaats hebben, t Zijn immers blijvende uitgaven en die moeten door de Volksvertegenwoordiging gevoteerd worden. Ware het zoo gemakkelijk om deze aangelegenheid eenvoudig bij een besluit te regelen, dan zijn wij optimist genoeg om aan te nemen, dat er wel eens één Minister zal geweest zijn, die aan de oud-officieren deze weldaad had willeu bewijzen. De aandacht werd er meer dan eens op gevestigd. Wij kennen gezinnen die gemiddeld eene apothekersrekening van 100 's jaars hebben te betalen. Stel voor alle gepensionneerden als doorsnede V4 van die som, dan kan men zich eenigermate rekenschap geven van de geldelijke con- sequentiën van dien maatregel en dan zal T. B. wel terugkomen van zijne meening, dat zulke sommen, eigener autoriteit, door een Minis ter blijvend in uitgaaf kunnen worden gesteld. Het verheugt ons dat T. B. ten opzichte van de rechtspleging kan ge tuigen, dat een flinke stap in de goede richting is gedaan en dat onze klachten niet geheel en al gegrond waren. Hij zal ons evenwel ten goede houden, dat redressen, als die bij de genoemde staatsbladen gemaakt, in ons oog geene beteekenis hebben, zoolang er van eene algemeene herziening van het militaire recht geen sprake is. Alles schijnt

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 533