547 f 1000.''s jaar voor eene Majoors weduwe. 650.— Kapiteins terwijl die der le en 2e Luitenants weduwen gelijk bleven aan de oorspronkelijk vastgestelde. Nog werd met ingang van laatstgenoemden datum bepaald, dat niet-hertrouwde weduwen voortaan zouden ontvangen voor ieder kind tot en met vier f 25.'s jaars en voor ieder kind meer f 100. 's jaars. (c.) In 1853 werden de kapiteins, even als reeds in 1846 de hoofdofficieren, vrijgesteld van het overleggen van bewijzen van ge goedheid bij het aangaan van een huwelijk, terwijl de eerste- en tweede luitenants voortaan zouden kunnen volstaan met het over- leggen van bewijzen, dat een der beide echtgenooten, dan wel beiden te zamen, een dadelijk inkomen genoten van vier honderd gulden 's jaars, voortspruitende uit vaste goederen, dan wel eerste hypotheken, aandeelen Javasche Bank, Indische Staatseffecten of inschrijvingen op het Grootboek der N. W. S. (d.) In 1855 werd de verplichting tot het overleggen van be wijzen van gegoedheid bij het aangaan van een huwelijk voor gepen- sionneerde 1° en 2e luitenants afgeschaft. (e.) In 1857 werd voorgeschreven, dat voortaan met opzicht tot het recht op genot van de onderstandsgelden of gratificatiën, de kin deren uit meer dan één huwelijk gesproten, te zamen zouden worden genomen. In dit jaar werd afgeschaft de bepaling dat gepensionneerden, hun pensioen buiten 's lands verterende, onderhevig zouden zijn aan eene korting van een derde van het bedrag. In 1859 werd weder ingetrokken het voorschrift van 1857, dat voortaan bij toekenning van onderstanden of gratificatiën, de kin deren uit meer dan een bed zouden worden te zamen genomen, (g.) Yan af 1 Januari 1860 werd van officieren met verlof en op non-activiteit, de gewone contributie van zes ten honderd niet meer geheven van het bedrag der activiteits-, maar slechts van dat der verlofstractementen Mede van af 1 Januari 1860 werd de schaal der pensioenen, met terugwerkende kracht, verhoogd tot op

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 560