f 1800.'s jaars voor de weduwe van een Luitenant-generaal; f 1600. Generaal-majoor. f 1400. n Kolonel. f 1200. Luitenant-kolonel. f 1100. B Majoor. f 900. Kapitein. f 700. n lc Luitenant. f 600.— 2e id. De stortingen bij het aangaan van een huwelijk en bij rangsver- hooging van gehuwden werden in gelijke mate vermeerderd. De gratificatiën voor kinderen van niet hertrouwde weduwen wer den gebracht van f 25.f 50.75.en jit)0.respec tievelijk voor een, twee, drie, vier en vijf kinderen op f 96. f 168.228.264.en f 288.maar daarentegen ver viel de toelage van f 100. voor ieder kind boven het getal van vijf. (h.) Te beginnen met 1862, werd de gewone contributie voor een vol gend jaar met zooveel ten honderd verminderd als de overwinst van een voorgaand jaar zou bedragen, met dien verstande nogtans dat een miuder bedrag van de overwinst dan een vol percent, bij het kapitaal zou gevoegd worden. Op grond van dien werd de contributie voor 1862 gebracht op drie percent. In dit jaar werd aan de actief dienende officieren vrij gelaten de storting bij het aangaan van een huwelijk desverkiezende te voldoen in vijf jaren, met bijbetaling eener rente van 5°/0. Ook gepen- sionneerde officieren kregen die vrijheid. Voor hen werd de termijn van afbetaling gesteld op tien jaren. Voor het geval dat de debiteur kwam te overlijden vóór de geheele afbetaling, zou het alsnog verschuldigde, zonder verdere bijbetaling van renten, worden inge houden van het pensioen of den onderstand der weduwe of kinderen met kortingen van niet minder dan 1X 0 en niet meer dan 20°/o. Nog werd in dit jaar bepaald, dat de weduwen van gepensionneerde officieren, wanneer de laatsten bij het aangaan van een huwelijk had den verzuimd aangifte van hun huwelijk te doen, toch pensioen of Als overwinst werd beschouwd het voordeelig verschil tusschen ontvangsten en uitgaven. Met het aantal bijgekomen weduwen enz. werd geen rekening gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 561