550 dering des mans tot kapitein, 's jaarlijks f 400.— uit te keeren. (I.) In 1871 werd de verplichting tot het overleggen van bewijzen van gegoedheid bij het aangaan van een huwelijk geheel afgeschaft. In 1871 werd mede ingetrokken de bepaling, dat, wanneer een officier van het Indische Leger in Nederland actief diende op een mindere bezoldiging, dan voor zijn rang in Indië was bepaald, het verschil tus- schen de contributie over het volle Indische tractement en dat, het geen werkelijk werd genoten, zoude worden vergoed uit 's landskas. mIn 1872 werd voorgeschreven dat weduwen of weezen van gepensionneerde officieren, wier mannen verzuimden aangifte van hun huwelijk te doen, voortaan de achterstallige storting bij het aangaan van een huwelijk zouden voldoen, door inhoudingen op hunne pen sioenen of onderstanden van niet minder dan 7 V2°/0, en niet meer dan 50 o i mef bijbetaling van renten tot aan de geheele aanzuivering. (n.) In 18S2 werd bepaald, dat de contributie van gratificatiën niet verschuldigd was van gelden, welke verleend werden als tege moetkoming in de kosten voor eerste uitrusting na benoeming tot officier, en in het jaar 1883, dat die contributie mede niet meer ver schuldigd was van de aan te velde trekkende officieren in den regel toegekend wordende entree de campagne. Batavia26 Aug. 1884. tnx Naschrift. De toestand van het Militair Weduwen- en Weezenfonds heeft in den laatsten tijd bijzonder de aandacht getrokken en bij velen niet zonder reden bezorgdheid doen ontstaan. Zeer welkom was dus der Redactie de vorenstaande opgave. De geachte inzender wenschte daarbij geene commentaren te maken, werkelijk zijn die ook tamelijk overbodig; de aandachtige lezer kan uit de verstrekte gegevens voldoende nagaan, aan welke hoofdoorzaken de tegenwoordige achteruitgang van het fonds moet worden toegeschreven. Wie meer van de zaak wenscht te weten verwijzen wij naar het opstel van denzelfden schrijver in den jaargang 1880 van het Militair Tijdschrift. Red. Errata in de vorige aflevering. Op blz. 327 is de geschiedenis van „Kapitein Jonker" abusievelijk opgegeven als voorkomende in deel XXVIII der Verhandelingen van het Ba- taviaasch Genootschap. Dit moet zijndeel XXVIII van het Tijdschrift voor de Indische Taal-, Land- en Volkenkunde, uitgegeven door het Bataviaasch Genootschap.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 563