555 Aan bak- en stuurboordzijde bevonden zich fornuizen, waarin 6 groote kookketels gelijktijdig op het vuur konden staan door de genie werd nog een fornuis voor 4 groote kookketels bijgebouwd. Stalling voor paarden was niet aanwezig; de gezagvoerder nam evenwel op zich daarvoor zorg te dragen. De bepaling, dat zoowel gedurende de reis naar Tenom (afstand Oleh-leh Tenom 28 uur stoomens) als den overigen tijd, dat de troepen aan boord van de Devonhurst waren, van 's Landswege in hunne voeding moest worden voorzien, legde der Intendance de verplichting op, tot het bijeenbrengen van eene hoeveelheid vivres voor de behoefte van twee dagen (de expeditionnaire macht zou na aankomst te Tenom nog één dag aan boord blijven, om het antwoord op het aan den vorst ge stelde ultimatum af te wachten) alsnog de noodige maatregelen te nemen. De voor die beide dagen vereischte voorraad is vermeld in Bijlage 2 de gewestelijke intendant oordeelde het den 2en Januari noodig, dien te vermeerderen met 12 slachtossen, 225 kg. versch rundvleesch, 1200 broodjes en 160 kg. soepgroenten. De in bijlage 2 vermelde voorraad, was reeds den 31en December te Oleh-leh afgeleverd. Tot regeling van alle aangelegenheden op de expeditie betrekking hebbende, vaardigde de Gewestelijke militaire commandant, tevens bevelhebber der expeditie, eene order (1) uit, welke bevatte: le Eene korte vermelding der redenenivelke aanleiding hebben gegeven tot het zenden der expeditie. (2) 2« De benoeming van den bevelhebber over de expeditionnaire macht. 3e De samenstelling der expeditie. a. Staf. 1 kapitein van den gen. staf, 1 luitenant-adjudant van den bevelhebber, 1 sergeant-opnemer, 1 sergeant-schrijver, 2 bereden ordonnancen. b. Genie. Twee officieren, waarvan één belast met de zorg voor het genie-materieel en de uitvoering der genie-werkzaamheden, voorts 2 genie-werklieden en 30 Chineesche timmerlieden. (1) Het drukken met cursieve letters heeft ten doel de aandacht te vestigen op ver schillende zaken, waarover in zulk eene order dient te worden gesproken. (2) Hierbij dient m. i. tevens te worden aangegeven het doel, dat men zich door de expeditie voorstelt te bereiken,

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 568