557 Artillerie-munitie. Eene munitie-uitrusting per vuurmond. Bij!. 4 geeft aan de hoeveelheid munitie hij de sectiën bergkanons en mortieren aanwezig, benevens het aantal dwangarbeiders voor het trekken en dragen van materieel en munitie. Voor de beide kanons van 8cnl Veld, werd per vuurmond gerekend op 100 schoten (60 granaten, 20 granaat-kartetsen en 20 kartetsen). 8. Eene opgave van het mede te nemen genie-materieel. Dit bestoud uit het noodige materieel voor een drietal nortonpompen, eene brug van 80 M. en eene veldbrug van 45 M. lengte, en voor c. q. op te richten tijdelijke versterkingen. Voorts een ijzeren drijvervlot (1), drie tonvlotten, 20 M. Chineesche barak, asphaltvilt, gespleten rottan kadjangmatten, touwwerk, 100 Kg. buskruit, 50 Kg. dynamiet en een kist met ontstekingsmiddelen. Het gereed maken van de noodige pikolans met draagrottans was eveneens aan de genie opgedragen. 9. Eene opgave van den mede te nemen vivres-voorraad. Voor de geheele troepenmacht een voorraad van 14 dagen volgens tarief 20 en voor de eventueel te Tenom achter te laten bezetting, een voorraad van één maand. 10. Den last tot het medenemen van ververschingen, fournituren enz. voor zieken en gewonden en van de noodige medicamenten. Het ambulane-materiaal bij de expeditie naar Tenom bestond uit: 1 medicijnkist met gewonen inhoud. (2) 3 veldverbandtasschen. (2) (1) Het drijvervlot, systeem Ermeling, (voor de beschrijving zie I. M. T. jaarg. 1880 Dl. 1, BI. 548) heeft Tenom niet bereikt. De Devonhurst zou het van Oleli-leh naar Tenom slepen. Men had echter de sleeptrossen aan de verbindingsrib boven de drijvers vastgemaakt, 't geen verkeerd was, want daardoor dompte het vlot herhaaldelijk en knapten ook door den hevigen stroom, ten slotte de trossen bij het verlaten van de Cederpassage. Met het oog op de onstuimige zee en de weinige kans die er bestond om het vlot goed en wel naar Tenom over te brengen, liet men, om verder oponthoud te voorkomen, op last van den expeditie-commandant het vlot drijven, na de ankers er van uitgeworpen te hebben- Terugkeerende van Tenom vond de gouv. stoomer Valk het vlot drijvende in de Cederpassage, en bracht het naar Oleh-leh terug. (2) De order voor den geneeskundigen dienst N°. 2 van 1883 geeft aan, wat een veldmedicijnkist en een veldverbandtasch moeten bevatten. Gevuld, weegt de kist 49 Kg. en de tascli 7,5 Kg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 570