558 Verbanden van De Mooij en houten spalken. 20 M. imitatie-leder. 40 tandoe's met 40 bamboekokers, (1) die aan de tandoe's gehangen werden. Per 30 man werd derhalve gerekend op 1 tandoe. 2 ziekenkotten voor het vervoer van de gewonden naar het zieken- schip de Devonhurst, 2 ziekenstoelen, 2 kisten met ijs en 6 kisten met medicijnen en verband-materiaal. 11. De aanwijzing op ivelke schepen de troepen moesten embar- keeren en wat in elk schip zou worden geladen. Zie hiervoor Bijl 5. 12. Den last tot het maken van een begin met het embarkement van alle artikelenvoor de expeditie bestemd. 13. De mededeeling dat het spoorwegvervoer en het embarkement nader zouden worden geregeld. Voorloopig werd bepaald, dat de troepen een kwartier vóór het vertrek van den trein aan het station en de dwangarbeiders een uur te voren bij de korpsen moesten zijn. 14. Voorschriften omtrent de voeding der troepen op den dag van embarkement. Wanneer des morgens geëmbarkeerd werd, moest de troep vooraf het ontbijt nuttigen en de Intendance zorgen voor de verdere voe ding op dien dag, voor zoover de troepen op de Devonhurst inscheepten de troepen op de marineschepen gingen in schafting over bij de marine. Werd des middags geëmbarkeerd, dan gebruikte de troep vooraf het middagmaal en nam het voor den volgenden dag gefourageerde brood en het vleesch (dat vooraf gebraden is) in de eetketels mede aan de inlanders werd een ration hard brood verstrekt. 15. Voorschriften omtrent de voeding der troepen gedurende de reis en de expeditie. Aan boord der schepen van de marine komen de troepen en dwangar beiders in schafting bij de marine. Op de Devonhurst werd van 'sLandswege in de voeding van de onderofficieren (adj.-onderoff. en sergt.- maj. uitgezonderd, zie de noot op blz. 554) en minderen voorzien. Vóór het debarkement te Tenorn ontbijten de troepen en dwangar- (1) Deze kokers worden met drinkwater gevuld, het water bederft er echter spoedig jp. Beter is het daarom water in veldflesschen mede te voeren,

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 571