559 beiders, vullen de veldflesschen met koffie, en ontvangen per hoofd een dubbel ration brood en een blikje sardijntjes. Na het debarkement te Tenom, zijn de detachementen artillerie en genietroepen, de geniewerklieden, de Chineesche timmerlieden, en het personeel van den geneeskundigen dienst in voeding bij het 3e batal jon infanterie. De dwangarbeiders worden gevoed door de korpsen en detachementen, waarbij zij zijn ingedeeld. Zoowel de Chineesche timmerlieden als de dwangarbeiders, worden als Inlandsche militairen gevoed. De kwartiermeester van het 3e bataljon infanterie houdt het toezicht op de voedingfouriers, koks en bijkoks staan ter zijner beschikking. 16. Den last tot het indienen van een sterktestaat op den dag van embarkement en van eene numerieke opgave van de sterkte dagelijks na aankomst te Tenom. Voorts werd den commandanten van korpsen en chefs van wapens en diensten opgedragen, eveneens dagelijks aan den expeditie-com mandant in te dienen een kort rapport met opgave van degenen, die zich onderscheiden hadden. Bij dit rapport moesten worden overge legd, de door de commandanten van compagnieën en gedetacheerde gedeelten opgemaakte detailrapporten. Een overzicht van de samenstelling der expeditionnaire macht, die in de maand Januari naar Tenom vertrok, geeft de, onder Bijlage 6 overgelegde „Ordre de Bataille"de sterkte dier troepenmacht op den dag van embarkement wordt vermeld in Bijlage 7. Zooals uit de „Ordre de Bataille" blijkt, werd door den expeditie commandant eene wijziging gebracht in de samenstelling der com pagnieën van het 3e Bataljon, door bij de Europeesche compagnieën ook Amboineezen in te deelen. Zulks geschiedde met het oog op het groote incompleet aan Europeanen en het overcompleet aan Am boineezen bij dat bataljon. Denzelfden dag (30 December) werden dadelijk de noodige orders gegeven om de dwangarbeiders, die voor het verrichten van verschil lende werkzaamheden en ten behoeve van uitrukkende colonnes aan de posten op Groot-Atjeh waren afgestaan, naar Kota Radja terug te roepen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 572