560 Hierdoor en door het verminderen van het getal keuken- en kam- pements-koelie's, aan de bataljons te Kota Radja toegestaan, mocht men er in slagen van de 1200 dwangarbeiders, die zich toen in Atjeh en op de zeeposten bevonden, er een 430 beschikbaar te krij gen ten behoeve van de expeditie. Vergelijkt men de sterkte der expeditionnaire macht, volgens Bijl. 7, met de raming daarvan op den dag der conferentie (18 December), dan blijkt, dat te weinig voorraad op den 20™ December was bijeen gebracht. Om ook in de voeding van dat meerdere getal personen te voorzien, werd door den aan de expeditie toegevoegden Kapitein- Intendant een suppletoire uitrustingsstaat opgemaakt van de noodige hoeveelheid vivres voor 100 Europeanen en Amboineezen en 200 In landers voor den tijd van 15 dagen. (Bijl. 8.) De op dezen staat aangegeven hoeveelheden, werden door de zorg van den aannemer, behoorlijk verpakt, reeds den 3len December in het stapelmagazijn te Oleh-leh afgeleverd. Op den 31en December nam de inscheping van vivres enz. een aan vang, nadat vooraf de genie-materialen waren geladen. Het inladen der vivres geschiedde volgens de aanwijzing van den Chef der expe ditionnaire intendance, onder toezicht van een officier der administra tie en een sergeant-majoor kwartiermeester. Een vertrek in het mid denschip diende tot magazijn van die vivres, welke aan boord zouden worden verbruikt; de overige vivres en goederen werden in het ruim geborgen. Op den 1™ Januari, 's avonds, waren alle vivres en goederen op de uitrustingsstaten, Bijl. 1, 2 en 8 voorkomende, zoomede 14 kisten met diverse artikelen (1) van het Roode Kruis in de Devouhurst geladen. In overleg met den stationscommandant, werd den 1™ Januari door den bevelhebber de regeling van het embarkement vastgesteld, als volgt: (1) De goederen, die van het Roode Kruis werden medegegeven, bestonden uit: 6 kisten seltzerwater, 3 kisten bessensap, 1 kist rooktabak, 1 kist ranotabak, 2 kisten portwijn en 1 kist inhoudende 25 dozijn pijpen, 1 doos sigarettenpapier, 2650 sigaren, 4000 sigaretten en 5 dozijn eau de cologne. Het Roode Kruis bewijst nog bij voortduring onschatbare diensten aan onze troepen te Atjeh. Eere en dank den milden gevers!

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 573