561 Het artillerie-materieel, de munitie en reserve-munitie bij het artil leriepark, 50 Kg. dynamiet en 100 Kg. buskruit, benevens de paarden van den Staf zullen den 3en Januari, beginnende ten 7 uur 's morgens, aan boord gebracht worden van de schepen, waarmede zij naar Tenom worden vervoerd. (Zie Bijl. 5.) Het embarkemeut der expeditionnaire macht heeft plaats den 4cn Januari en neemt om 7 uur 's morgens een aanvang. Voorts werd met het oog op de bezwaren, volgens ingekomen be richten, verbonden aan het debarkement te Tenom, en naar aanleiding van de mededeeling van op de westkust van Atjeh bekende per sonen, dat Chineesche sampans voor het debarkeeren van personen en goederen beter geschikt zouden zijn dan Atjehsche prauwen, de in- huring bevolen van 10 Chineesche sampans in plaats van de 4, die voor de riviervaart waren noodig geacht. Nadat den 3en Januari de kwartiermeesters van het 3e Bataljon infanterie, 1 adjudant-onderofficier, de fouriers, koks en bijkoks der compagnieën, een mandoor en de koks der dwangarbeiders zich aan boord van de Devonhurst hadden ingescheept, om voor de bereiding van het eten op den 4en Januari zorg te dragen, en het artillerie- materieel met munitie, beuevens de ordonnansen met de paarden van den Staf, aan boord van de Bromo waren gebracht, embarkeerde op laatstgemelden dag de expeditionnaire macht. De troepen werden van Kota Radja naar Oleh-leh per spoor ver voerd; de regeling van dat spoorwegvervoer, waarbij het gewone verkeer op de lijn niet werd gestremd, is aangegeven in Bijl. 9. Deels om bij het embarkement der troepen eenig toezicht uit te oefenen, en ook tot hot uit den weg ruimen van moeilijkheden, die zich daarbij nog konden voordoen, vertrokken de Chef van den Staf en de expeditionnaire Intendant per eersten trein naar Oleh-leh. Naar gelang de troepen aankwamen, stapten zij na het verlaten van den trein onmiddellijk iu de voor hen gereed liggende prauwen van den aannemer voor het vervoer vau personen en goederen van Oleh-leh naar de reede, om daarmede naar boord van de voor hen bestemde schepen te worden gebracht. Met elke prauw kon 1 sectie met kader en officieren te gelijk worden overgevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 574