50 legging der door ons voorgestane denkbeelden, die natuurlijk in het abstracte voor wederlegging vatbaar zijn, beter doenonze zienswijze te verduidelijken met de mededeeling van een door ons, volgens de voorafgaande beginselen, verbeterd reglement op de excercitiën der infanterie, meer speciaal der Compagnie-School, waardoor wij aan de critiek meer vat geven. Qui s'excuse, s'accuse die spreuk is ons zeer goed bekend, toch willen wij er dadelijk op wijzendat wij ons volstrekt niet verbeel den de wijsheid in pacht te hebben; het tegendeel is waar; wij voelen instinctmatig, dat er in onze denkbeelden veel schuilt, wat voor verbetering vatbaar ismaar pour la bonne cause en met ons motto als devies op het schildbinden wij den strijd met anders denkenden aan en onderwerpen, hetgeen wij in eenzaamheid over dachten door den druk in ons Tijdschrift aan de algemeene beoor deeling der H. H. kameraden. Alea jacta est. Pag. 1. Bij de 3° alinea 2° regel achterblijvenvoegenin gesloten orde. Laatste alinea regel 1 v. b. zooveel mogelijkveranderen inook. Pag. 2. Achter de inleiding voegenAls regel worde beschouwd dat wan neer de sectiën minder dan 8 rotten tellen, zij, uitgezonderd bij de flankmarschen op twee gelederen blijven bij eene sterkte van 8 of meer rotten hebben alle bewegingeuwaar noodigmet verdubbelde rotten plaats. 2e alinea v. o. den tweeden zin doorslaan en achter den eersten voegenen elke sectie in twee escouadeswaarbij het voorste en achterste gelid elk eene escouade vormen. Regel 2 v. o. leesescouadesgewijzein stede van rotsgewijze. Pag. 3. Achter de eerste alinea voegen Zij worden door den rechter guide, van den rechter naar deu linker vleugel genummerd, wordende het nummeren telkens herhaald, wan neer dit door plaats gevonden bewegingen noodzakelijk of wenschelijk gemaakt wordt. De 2® alinea v. b.trouwens reeds vervallen, doorslaan on in stede

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 61