614 kapitein-adjudant per bataljon te vervangen, zou alsdan meer reden van bestaan hebben. Wanneer daartoe dan de oudste kapitein per bataljon werd aan gewezen, zou zulks de volgende voordeelen aanbieden. Bij ontsten tenis van den korpscommandant wordt niet een der compagnies commandanten aan zijn werkkring onttrokken, hij zal ook beter dan deze laatsten op de hoogte zijn van de bureau-werkzaamheden bij het bataljon en beter de inzichten van den chef omtrent een en ander kennendoordien hij steeds op het rapport tegenwoordig is, weet hij alles wat in het bataljon voorvalt; hij zou den korpscommandanten in vele gevallen beter ter zijde kunnen staan, dan tegenwoordig de luitenant-adjudant. Hoe moeten nu de oefeningen door de compagnies-commandanten geleid worden. Tot de detailoefeningen brengen wij die, welke de individueele oefening van den man ten doel hebben, en in hoofdzaak slechts herhalingsoefeningen zijn, als: 1 rekruten-school, 2 bajonet-schermen, 3 schermen, 4 gymnastiek (het overwinnen van terreinhindernissen). 5 het schijfschieten en de voorbereidende oefeningen 6 het schatten van afstanden. 7 de gronden van het tirailleeren. [le afd. Tirailleur-school], Tot aanvulling dezer practische oefeningen hebben wij dan nog de theorieën over: a. het onderhoud van kleediug, wapenen, enz. b. de verplichtingen van den soldaat bij de Regl". op den Inwn. en den Garn9 dienst voorgeschreven, c. zijne aanspraken op soldij, vivres, medailles, gagement, enz. cl. het reglement van krijgstucht, e. den velddienst. Yoor het kader komt daar nog bij, de theorie over f. de exercitie-reglementen, g. het voorschrift betreffende de W. en S. en

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 625