616 namen te leeren opnoemen, welke voorkomen op blz. 2,3,4 en 5 van het voorschrift betreffende de W. en S. is tijd verspillen. Tot de meer uitgebreide oefeningen belmoren 1 de compagnieschool, 2 het tirailleeren, (compagnies-instructie) 3 het schieten in gesloten orde, 4 de velddienstoefeningen. Deze oefeningen moeten steeds door den compagnies-commandant worden geleid. Het moet hem veroorloofd zijn bij die oefeningen desverkiezende te paard te verschijnen; dit is èn in het belang van den persoon èn in het belang der oefeningen. De compagnie-school is in hoofdzaak eene oefening voor het kader. "Wat het schieten in gesloten orde betreft, hopen wij, dat het in een nieuw reglement meer op den voorgrond zal staan, dan in het tegenwoordige. De velddienstoefeningen zijn de oefeningen bij uitnemendheid. Eerst worden kader en manschappen behoorlijk onderwezen in hunne verschillende verplichtingen bij den veiligheidsdienst, zoowel in staat van rust als van beweging; daarna wordt het de oefening voor de officieren. Alsnu moet elke oefening gepaard gaan met eene kleine veronder stelling. Greene overdrijving mag hierbij heerschen. De luitenants moeten geoefend worden in het aanvoeren van eene sectie en een peloton; alleen oude le luitenants kunnen van tijd tot tijd als com mandant der compagnie optreden. De op te geven veronderstellingen moeten in dien geest zijn, alshet betrekken van eene veldwacht handelingen bij een aanval; het maken eener verkennings-patrouille waarvan de sterkte evenredig is aan den rang; het leggen van hin derlagen het op een gegeven oogeublik bezetten eener aanvallende of verdedigende stelling met eene sectie of een peloton, op het terrein zoo als het is; het ageeren met twee sectiën of pelotons tegenover elkander; het bezetten van een défilé, de aanval op een défilé; het bezetten van een kampongrand, het bivakkeeren, enz. enz. Bij deze oefeningen, goed geleid, is er werkelijk voor de luitenants iets te leeren, doch ook voor de kapiteins is het eene uitstekende oefening, want alles wat boven als geschikt werd geoordeeld voor de beoefening

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 627