626 van den bultzak zou fiatteeren, die buiten de tarieven om, tot leni ging van smart, bij wijze van galgemaal, aan een militair was ver strekt geworden, dan had hij" buiten den waard gerekend. Maar laat ons eerlijk zijn en erkennen, dat het fiat afschrijven werkelijk verleend is geworden, na eene ellenlange correspondentie laat ons ook eerlijk verklaren, dat de postcommandant in quaestie, de waarde van den bultzak gaarne had vergoed, wanneer hij er mede belast ware gewordenzoo ook, dat hij, wanneer het geval zich weder hadde voorgedaan, niet zou hebben geaarzeld, om de inspraak te volgen van zijn soldatenhart, ongeacht de geldelijke schade, die hij zich zeker zoude berokkend hebben. Bij het uitbreken van epidemische ziekten worden op zich zelf staande gebouwen opgericht op de buitenposten, waarin de aange taste militairen verpleegd worden maar waar worden hunne vrou wen en kinderen, die met den man en vader in de kazernes wonen, tijdelijk verpleegd wanneer zij aangetast worden door die ziekte? Moeten zij in de kazernes blijven en de kiemen der ziekte laten voortwoekeren? Zij mogen immers, ter plaatse waar slechts Zie kenzalen bestaan, niet opgenomen worden in de Ziekeninrichting Hoezeer wij niet behooreu tot den Geneeskundigen Dienst, ook niet tot de Militaire Intendance of Administratie hebben wij over de Ziekeninrichtingen, ook over de Tarieven het een en ander gesproken. Wellicht hebben wij ten onrechte afgekeurd, wat den hoogsten lof verdient. Hebben wij gedwaald, of dwaze vragen gesteld, men leere ons beter, en overtuige ons van onze dwaling. Mati Panari.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 637