52 compngnie, die niet ongehinderd in bataille kan komen; ook is de afstand van zes passen in strijd met hetgeen in de bataljons-school is voorgeschreven. Id. regel 4 v. b. in cle 1" cifdeelingdoorslaan en daarvoor lezen in gesloten orde. Id. regel 5 v. b. in stede van: in de 2e afdeeling enz., welke zinsnede reeds vervallen is, te lezenin verspreide orde worden de hoornblazers onder de verschillende commandanten der onderdeelen (linie, soutien en reserve) verdeeld; de tamboer plaatst zich dan altijd achter de achterste sectie. (1) Achter de le alinea voegen: Ook de scherpschutters der compag nie worden bij administratieven maatregel gelijkelijk over de acht eseouades der compagnie verdeeld. Achter den laatsten regel laten volgen 42 op pag. 32; in den aanhef van deze komt te staanTe velde altijd en bij een geoe- fenden troep enz. en achter de slotalinea: op de waarschuwing links {rechts) richten. Tiet doorloopeti van groote afstanden geschiedt bij voorkeur met verdubbelde rotten; zelfs bij het tirailleeren kan deze marschvorm toegepast worden. Pag. 9. 2 regel 3 v. b. achter: middenvoegen: of op een der vleugels. Id. regel 4 v. b. achter: dit, voegen: eerste. Onder den laatsten regel plaatsen In het tweede geval gaat de C.-Ct. naar den vleugel die als spil moet dienen, doet den guide in de gewilde richting komen en waar schuwt daarna met het commando 1Sectie- Commandanten voor {achter-) waartsrichting rechts {links), deze, zich in de richting te begeven Na hen daarin bevestigd te hebben, volgen de commando's 2. Hechts (links), of: Achterwaarts rechts (links) Richt IJ. 3. Staat Uitv.: (1) Daar dit door de omstandigheden noodig gemaakt kan worden, vooral als de Compagnie zelfstandig optreedt is het beter dit dadelijk te doen dan de hoornblazers» die, gewapend als zij te velde zijn, tevens tot bescherming der officieren kunnen die nen, geheel onnoodig in reserve te houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 63