57 ten marsehvorm naar hare plaatsen in bataille geleid; de genoemde escouade geeft den grondslag aan. De C.-Ct. kan echter ten allen tjjde de compagnie al dadelijk doen verzamelen in de formatie (colonne of linie) die hem wenschelijk voorkomt en daar waar hij dit noodig oordeelt; hij neemt dit alsdan in zijn commando op, b. v. b. In gesloten pelotons-colonne adder het chineesche graf verzamelen— Marseh. (Zie figuur VII.) UitvDe eerst aangekomen escouades geven den grondslag der bevolen opstelling aan, de anderen scharen zich daarnaast of daar achter. (1) Wil de Ct. niet de geheele compagnie oplossen, en ook de sou tienlinie doen formeeren dan commandeert hijVoorste gelid on de.escouade (op.passen) (op de plaats) en tirailleur— Marsch en daarnaAchterste gelid soutien formeeren Marsch. (Zie figuur VIII.) Uitv.: De escouades van het voorste gelid winnen op het 0°: Marsch, door (flank) front en sehuinschen marsch haar afstand en komen in linie, die van het achterste gelid plaatsen zich langs den kortsten weg twee aan twee in de meest geschikte formatie, 50 passen (tegen over een Europeeschen vijand 100) achter den rechter en linker vleugel. Ook hier treden de C.-Ct. als linie-comdt. en de P.-Cn. als commandanten der rechter en linker halve linie ophet bevel over de soutiens wordt door den jongsten officier en den sergeant-majoor gevoerd. Het formeeren van vier gelederen uit de orde van bataille met ver dubbelde rotten. (1) Het verzamelen eener tirailleurlinie moet in sommige gevallen ook voor een gedeelte dier linie kunnen geschieden daartoe wordt gecommandeerd Bij opvolging van beide zijden van den rechter vlengel) {oppassenachterin sectie-colonnebataille enz.) verzamelen. Marseh. Uitv.: Met de uiterste te beginnen, mareheeren de groepen naar de haar aangewezen standplaatseneerst nadat de nevengroep in stelling gekomen is of op een afgesproken sein, mag het voorbeeld door de nu volgende groepen gevolgd worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 68