EENE MANEGE VOOR HET REGIMENT CAVALERIE. In een artikel, voorkomende in de „Locomotief" van 26 Maart 11.waarin wordt medegedeeld dat weder een cavalerist op het zoo goede en practische terrein „de Bult" te Salatiga een been gebroken heeft, wordt ook gesproken over eeue manege voor liet regiment cavalerie. De manege quaestie schijnt te sluimeren en nu er reeds eenmaal iets over geschreven isis dit eene goede aanleiding 0111 er wat meer van te zeggen. Vooreerst om er de aandacht nog eens op te vestigen der bevoegde autoriteiten en daardoor eeue laatste poging te wagen tot spoedige bevrediging van ons aller billijken wenschnamelijk tot erlanging eener overdekte manegeen ten tweede om de beroemde en ten deele beruchte „Bult" eens af te schilderen, en de voor- en nadeelen aan te toonen, verbonden aan het al of niet bestaan eener overdekte manege. Veel is over eene manege reeds gesproken en geschreven, teeke- ningen zijn er gemaakt en zelfs is reeds lang de plaats aangewezen waar zij zoude gebouwd wordendoch er staan op die plaats nog niets anders dan vier witte paaltjeseen halveu voet boven den grond uitstekende, welke de grootte der te bouwen manege aangeven. Deze paaltjes staan er al ongeveer een jaar; wij raden de genie te Salatiga aan ze eens te vernieuwenanders zullen ze vergaan en zal men genoodzaakt zijn naar de plaats te zoeken, mocht men over eenige jaren eindelijk eens tot bouwen overgaan. Voor zooverre men te Salatiga bij overlevering weet is er eens een Commandant van het Regiment Oost-Indische Cavalerie geweest, die geadviseerd heeft tegen den bouw eener overdekte manege.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 70