61 eischen moet stellen dan aan het meerendeel der troepenpaarden? Natuurlijk buiten in den modder of in den stof evenals van de troe penpaarden of in 't geheel niet door gebrek aan tijd, daar men niet in de brandende zon of in den regen kan rijden op uren dat men geen dienst heeft en welke juist met de warmste uren van den dag samenvallen. Hoe dikwijls ziet men zich dan ook genoodzaakt zijne paarden te laten staan, hetgeen niet anders dan slecht kan zijn voor de africhting. Zijne jonge paarden te laten berijden door minderen is verboden, zoodat hier eene africhting volgens de regels nimmer kan plaats hebben. Wat moet men dus van die africhting wel denken! Dat er door deze oorzaken dan ook verscheidene ofïicierspaarden mislukten, werden afgekeurd, en vervangen door anderen, alweer de besten uit den troep, is een feit, waardoor dus de troep ontriefd en het land benadeeld werd. Wij hebben dikwijls maanden lang gezocht naar een droog plekje om paarden te dresseeren, doch konden dat nergens vinden. Waar moesten wij dus rijden? Op den grooten weg, bezaaid met steenen, te midden van voetgangers, rijtuigen, grobaks, picolpaarden enz. Het was dan ook geen africhten doch afrijden. Het spreekt van zelf, dat een jong paard dan elk oogenblik wordt afgeleid en geen attentie heeft voor de dressuur. Dat dan ook om deze en meer andere redenen de ambitie in het rijden en dresseeren niet groot is, ligt voor de hand, en niemand zal deswege de cavalerie- officieren hard vallen. Yoor den troep is het ongerief hetzelfde. Wij hebben het eens bijgewoond dat er in geen drie dagen kon worden uitgerukt wegens regen. Het terrein de Bult wordt meermalen verboden, omdat het zoo slecht is; in dezen westmoesson reeds tweemaal. Men gaat dan naar het drie paal van Salatiga gelegen terrein, Tingkir; veel te ver voor jonge paarden, vooral met het oog op de wijze waarop men er naar toe marcheert en terugkeert. Tijd voor eene goede les is er niet en de paarden profiteered niets, doch worden alleen te moe gereden. Werd er zoo even gesproken van officierspaarden, ook menig troe-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 72