64 voor specialiteiten veel te klein was; op het request werd dan ook afwijzend beschikt. Het is echter eigenaardig, dat wij nu onder de officieren van het Regiment er twee tellen, die tot dat zoogenaamde soort van specia liteiten behooren; deze officieren zijn gedetacheerd van het Neder- landsche leger, terwijl er onder de officieren van het Regiment zelf geen enkele is. Wij hechten echter niet aan dat woord specialiteit, omdat, als er maar één is gezegd kan worden, dat in het land der blinden éénoog koning is, maar wanneer het geluk eens wilde dat later de meeste officieren een rijcursus zouden doorloopen hebben, dan zou ook de betrekkelijke waarde van het woord spe cialiteit verloren gaan omdat niet allen dat kunnen zijn. Hoe het ook zij, met het beurtelings detacheeren der officieren van het Re giment aan de rijschool zoude het wapen zeker zeer gebaat zijn. Het is dan ook zeer jammer, dat van het Regiment Cavalerie in Indië niet iedere 18 maanden een officier naar de rijschool te Yenlo wordt gedetacheerd, evenals dit iedere 18 maanden geschiedt met de offi cieren der drie regimenten huzaren en der veld- en rijdende artil lerie. Zou het voor het Regiment Cavalerie in Indië minder noodig zijn in het bezit te zijn van officieren, die een rijcursus doorloopen hebben en waarom? Doch het kost alweer geld, men vindt het niet noodzakelijk, en daarmede is het uitvooral als 't betreft het in meer opzichten stief moederlijk bedeelde Regiment Cavalerie. Hebben wij straks gesproken van tijden van totale onbruikbaar heid van het terrein, dan is die uitdrukking niet geheel juist; want men zou denken dat er tijden zijn, dat de „Bult" ivel bruikbaar is. En toch is dit strikt genomen niet zoohet terrein is dan alleen minder slecht, ten minste voor de africhting'van recruten en remonten. Voor de exercitiën met de veld-eskciclronsdie zich op alle mo gelijke terreinen moeten kunnen bewegen, is het terrein vrij goed, wat gesteldheid van den bodem aangaat; doch alweer veel te klein wanneer twee veld-eskadrons daar moeten exerceeren tegelijk met het depot-eskadron, dat gemiddeld in 10 klassen is verdeeld, die links en rechts geheel willekeurig manege rijden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 75