DE MILITAIRE PENSIOENEN IN INDIË. Zijn werkelijk de pensioenen van de Indische hoofd- en opperofficieren te hoog In n°. 4. van den loopenden jaargang van het Indisch Militair Tijdschrift wordt op bladzijde 415 de stelling verkondigd dat: „Het „verschil tusschen het majoors- en het kapiteinspensioen bij het „Indisch Leger en hierin heeft de heer N. gelijk dan ook nog „altijd veel te groot is", eene bewering, die trouwens o. i. alle hoogere rangen betreft en op bladzijde 417 dat: „die (de pensioenen) der „Indische hoofdofficieren te hoog en die der kapiteins en luitenants „te laag zijn." Erkennende dat de kapiteins- en luitenantspensioenen inderdaad te laag zijn, meen ik echter toch ook aan te kunnen toonen, dat, het kapiteinspensioen als maatstaf genomende pensioenen der hoofd en opperofficieren naar verhouding nog veel lager zijn en heb ik mij om verschillende redenen verplicht geacht, het bewijs dezer stel ling onder de aandacht van de lezers van het Militair Tijdschrift te brengen. Het pensioen, dat de officier (ook ambtenaar enz.) genietis niets anders dan wat elke levensverzekering-maatschappij noemt „eene uitgestelde lijfrente". (1) (1) Eene uitgestelde lijfrente is een jaarlijksch inkomen, ingaande bijv. 15,20, 25 enz. jaren na liet aangaan van het contract en waarop recht verkregen wordt door het maandelijks gedurende die 15, 20 of 25 jaren betalen eener zekere contributie, die natuurlijk evenredig is aan de later te genieten lijfrente en waarvan de hoegroot heid voor verschillende leeftijden en uitgestelde termijnenin de tarieven der le vensverzekering-maatschappijen is vastgesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 81