EENE INDISCHE OFFICIERS-VEREENIGING. Aan het Officierskorps van het Indisch Leger. Tot nog toe zijn de officieren van het Indisch Leger verstoken gebleven van eene gelegenheid, gelijk die in Europa bij verschillende legers en onder velerlei vormen bestaat, om zich tegen billijke prijzen van deugdzame kleeding- en uitrustingstukken te kunnen voorzien. De behoefte aan zoodanige gelegenheid bestaat hier te lande, uit den aard der omstandighedenin veel hoogere mate dan in Europa, zoodat het inderdaad meer dan tijd wordt dat in die richting ook hier iets tot stand wordt gebracht. Wel zijn reeds meermalen daartoe plannen beraamd en enkele van deze ook beproefd, doch vooralsnog zonder het verwachte resultaat. Zoo, o. a. voldeed het voormalig van regeeringswege ingesteld en daarna weder opgeheven Officiers-kleedingmagazijn niet, omdat het toezicht er over niet werd uitgeoefend door of van wege de officieren, die toch daarbij de geldaanbrengers waren, en er overigens het meeste belang bij hadden. Evenmin beantwoordt het daarna onder de firma Ahrens Co. opgericht, en voor het tegenwoordige nog als zoodanig beschikbaar particulier officiers-kleedingmagazijn, aan de eischen welke met reden aan zoodanige inrichting mogen worden gesteld, en wel voornamelijk omdat het geldaanbrengers mist, dus zonder kapitaal werkt, en daarom in den magazijnsvoorraad moet voorzien, door gebruik te maken van door import-handelshuizen verleend krediet, welk middel natuurlijk schadelijk inwerkt op de inkoopsprijzen. De te 's Hage reeds eenige jaren met vrucht werkende oeconomi- sche vereeniging „Eigen Hulp" zoowel als de bij de Deensche en Pruisische legers op groote schaal tot stand gekomen soortgelijke =0-^^-3=

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 88