79 wezen, ten einde aan het plan de noodige publiciteit te geven, en de officieren, zoo ook de militaire ambtenaren en adjudanten-onder officier en de in Indië verblijf houdende gepensionneerde officieren en militaire ambtenaren van het Indisch leger, in de gelegenheid te stellen om van hunne instemming met het ontworpen plan en hun wensch tot deelneming aan de vereeniging te doen blijken. Naar gelang van het daarbij verkregen resultaat zal dan worden beslist of tot de oprichting van de voorgestelde vereeniging kan worden overgegaan. De ondergeteekenden vermeenen zich het best van deze opdracht te kwijten door het plan voorloopig in het Indisch Militair Tijdschrift te publiceeren, ten einde het in ruimer kring bij het officierskorps bekend te maken. (1) Zij stellen zich voor binnen kort circulaires te doen rondzenden, ten einde de gelegenheid tot deelname voor de belanghebbenden open te stellen. Intusschen zullen opmerkingen, waarvan vermeend wordt dat bij de samenstelling van een definitief reglement voor de vereeniging partij zoude kunnen worden getrokken, door hen met erkentelijkheid worden ontvangen. (2) Ofschoon aan de voorgestelde vereeniging voor de verbruikers niet onbelangrijke voordeelen zullen zijn verbonden, dient echter ter voor koming van teleurstellingen in den beginne, er wel op te worden gelet, dat de verwachtingen onmogelijk allen terstond kunnen worden verwezenlijkt, omdat de. beschikking over het vereischte kapitaal slechts trapsgewijze zal kunnen worden verkregen. Daarom zal moeten begonnen worden om de goederen op min of meer langer krediettermijn aan te koopenen ofschoon al dadelijk zoo veel mogelijk zal worden gezorgd deugdelijke grondstoffen te verkrijgen, zal toch, zoo lang het vereischte kapitaal nog niet ten volle is bijeengebracht, voorzichtigheidshalve prijsvermindering niet (1) De redactie acht zich gelukkig de kolommen van het Indisch Militair Tijdschrift voor dit doel te kunnen openstellen. Zij hoopt dat deze poging om ten behoeve van het officierskorps eindelijk eens een kleedingmagazijn op deugdelijken grondslag te verkrijgen met succes moge worden bekroond, en de ontwerpers de voldoening zullen smaken hun belangeloos streven verwezenlijkt te zien. Red. (2) Men wordt verzocht deze opmerkingen c. q. te richten aan den tweeden onderge- teekende.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 90