80 aanstonds op den voorgrond gesteld kunnen wordenmaar meer de deugdzaamheid der te leveren goederen worden betracht. Trouwens voor de deelnemers aan het fondsdie toch tevens ver bruikers zijn, kan deze maatregel niet onvoordeelig zijn, wijl, zoo de tariefsprijzen te hoog zijnhetgeen moet blijken uit de hoegroot heid der behaalde winsteen gedeelte daarvan toch aan hen terugkeert door hunne aanspraak op dividend. Hoe eer dus kapitaal door ruime deelneming aan het voorgestel de fonds ter beschikking komt, hoe spoediger dit meer geheel aan de verwachtingen zal kunnen beantwoorden. Zijdie dus wellicht in zoodanige geldelijke omstandigheden ver- keerenom meer dan het gestelde minimum per hoofd beschikbaar te kunnen stellen, hetzij in een der afdeelingen A of li van het fonds, of in beide te gelijk, heizij in ééns te storten, dan wel bij hoogere maandelijksche payementen dan als minimum is toegestaan kuunen zich daardoor niet alleen eene goede rente-uitkeering verze keren, maar zullen ook de onderneming in haar eerste tijdperk krachtig steunen. Het voorloopig Comité: Mack, Luitenant kolonel der Infanterie. Prager, Luitenant kolonel van den Generalen Staf. Adama van Scheltema. Majoor der Artillerie. Déijkerhoff, Majoor van den Generalen Staf'. Prospectus van de te Batavia op te richten officiers- vereeniging „Onderlinge Hulp." Het doel der vereeniging is, om, voor zooveel de Indische, in zoo menig opzicht van de Europeesche afwijkende toestanden zulks ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 91