88 bestuur der vereeuiging zich het recht voor, om gedeponeerde gelden terug te geven, als in de eerste plaats die, gedeponeerd iu de afdeeling B, en daarna, die door één hoofd boven de f 200.in de afdeeling A geplaarst. Op het einde van ieder jaar wordt van de bevonden ruwe winst een vierde gedeelte, of zooveel minder als noodig blijkt, afgezonderd, als waarborgfonds tegen verliezen, waarop, zonder stoornis der overige beschikbare gelden, de door overlijden of onvermogen nagelaten on verhaalbare saldo's van debiteuren worden afgeschreven. Dit fonds wordt niet hooger opgevoerd dan rot 5 /0 der gemid delde van de gezamenlijke debiteuren te vorderen som. Het overblijvende van de winst wordt als zuiver aangemerkt. Het bestuur der vereeuiging zal bestaan uit een president, drie commissarissen en een secretaris, die, zoodra van eene genoegzame deelneming aan het voorgestelde deposito-fonds zal zijn gebleken, in eene door de te Batavia en Meester-Cornelis aanwezige deelnemers aan het fonds te houden algemeene vergadering bij volstrekte meer derheid van stemmen van de daartoe opgekomenen zullen worden gekozen. In de eerste vergadering zal tevens een ontwerp-reglement op de vereeuiging worden vastgesteld, dat daarna aan de goedkeuring der Regeering zal worden onderworpen, met verzoek om deze vereeni- ging als rechtspersoon te erkennen. De leden van het bestuur worden periodiek vervangen, en hunne werkzaamheden bij afzonderlijke huishoudelijke regeling vastgesteld. De commissarissen en de secretaris wordeD iu de door hen te doene uitgaven voor transportmiddelen, als anderszins, te gemoet ge komen op nader te bepalen wijze. Aan het hoofd van de uitvoering en het beheer staat een verant woordelijk administrateur, die door de directie wordt aangesteld en ontslagen. Hij wordt bijgestaan door een assistent-boekhouder, een magazijnmeester en een klerk. Dit personeel zal, even als de administrateurbij voorkeur uit ge- pensionneerde officieren en adjudanten-ouderofficier bestaan, voor zoo ver de naar deze betrekkingen solliciteerende personen daarvoor ge schikt geacht worden. Zij moeten deelgenoot aan het fonds, af-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 94