84 deeling A, zijn en de administrateur bovendien een borgtocht stel len van 15000.— welke som, overeenkomstig daarvan te passeereu notarieele acte, waarbij tevens voor zooveel noodig de verplichtingen van den administrateur zijn omschreven, bij zijn aftreden, en volgens een te stellen uiterste wilsbeschikking ook bij zijn overlijden aan de vereeniging verbonden blijft, tot en naar gelang een opvolgend, ad ministrateur gelijke cautie stelt, waartoe deze verplicht is, iudien hij daarin niet dadelijk kan voorzien, minstens de helft zijner in komsten af te zonderen. Zoolang het bedrag dezer borgstelling als werkkapitaal kan wor den benut, wordt het geacht geplaatst te zijn in de afdeeling B van het deposito-fonds. Indien het geheel of gedeeltelijk voor dit doel kan worden gemist, wordt het naar rato in aandeelen in de Java- sche-bauk omgezet. Deze aandeelen blijven onvervreemdbaar en wor den door het bestuur der vereeniging op eene gewaarborgde plaats opbewaard. De administrateur, die belast is met het dagelijksch beheer en tevens verplicht om de geldelijke hoofdboeken eigenhandig aan- en de kas onder zich te houden, voor zoo ver ziekte als anderszius hem dit niet belet, erlangt als honorarium 7j- van het bedrag der afgeleverde goederen en j- aandeel in de behaalde zuivere winst. De bezoldiging van het verdere Europeesche personeel, behalve die van den klerk, zal almede in verhouding worden gebracht tot de waarde der afgeleverde goederen. Aan hen wordt echter een minimum bedrag als inkomsten gewaarborgd. De jaarlijks op te maken balans wordt, na verificatie met aau- tooning van de winstverdeelingop eene door het bestuur aan te wijzen plaats voor de deelhebbers aan het deposito-fonds ter in zage gelegd. Alleen zij, die deelnemen in de afdeeling A van het fonds, wor den als lid der vereeniging aangemerkt, en hebben alzoo eene stem in de algemeene vergaderingen. Het zal een nader punt van overweging uitmaken of later ook officieren der Koninklijke Nederlandsche Marine, gezaghebbers, stuur lieden en machinisten der gouvernementsmarine en gouvernements burgerlijke ambtenaren als zoodanig kunnen worden aangenomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 95