86 Artikel 4. Het gedeponeerde blijft het eigendom van den depositeur en kan, indien het verlangd wordt, met de hierna te noemen rente en divi dend teruggevorderd worden, alleen bij vertrek uit Nederlandsch- Indië of bij het verlaten van 's lands dienst. Verlangt iemand bij het tijdelijk verlaten van Wederlandsch-Indië de uitkeeiing van het hem alzoo aankomende niet, dan kan hij des- verkiezende daarover beschikken bij terugkeer in Indië, en begint dan op nieuw aan het fonds bij te dragen. Bij overlijden wordt het te goed aan de boedelbeheerders afgedragen. Artikel 5. Aan de in deze afdeeling A gedeponeerde gelden wordt toegekend a. eene vaste rente van 6°/0 's jaarsechter wordt deze rente alleen berekend over iedere volle f 25. en bij geheele maanden, en overigens, behoudens algeheele afrekening bij vertrek of overlijden, slechts onder ultimo December van ieder jaar in rekening gebracht, en met het na te noemen aandeel in de winst bij de hoofdsom ge voegd, terwijl daarna de rente over het gezamenlijk bedrag begint te loopen. b. 3/4 deel der bij het opmaken van de jaarlijksche balans der rekeningen van het magazijn bevonden zuivere winst. Dit dividend bedraagt echter niet meer dan twee ten houderd van den op rente aanspraak gevenden inleg; het meerdere wordt over geschreven op een reserve-fonds, om, zoolang dat kan, daarover te kunnen beschikken, ingeval een later te verdeelen winst minder dan 2°/0 te verdeelen zal overlaten. De tariefsprijzen worden jaarlijks herzien, wanneer uit de overwinst blijkt dat zij te hoog of te laag zijn gesteld. Artikel 6. Indien bij tusschentijdsehe afrekening het dividend van het afge- loopen jaar nog niet met juistheid kan worden opgegeven, dan wordt dat van het voorafgaande jaar tot grondslag aangenomen. Artikel 7. In de afdeeling B kunnen gelden worden gedeponeerd op ieder tijdstip, en ook geregeld maandelijks tot ieder bedrag, doch telkens niet minder dan f 10, en almede tot een maximum bedrag van

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 97