113 de prauwcommunicatie tusschen het strandbivak en de Gedei te be schermen. De genietroepen, geholpen door de beschikbare infanterie, richtten dien dag het bivak in de Gedei ter verdediging in, door het te om geven met eene omheining van tegen stijlen gespijkerde planken, welke omheining eene totale lengte van 280 M. en eene hoogte van 1,20 M. had. De wacht in de Gedei werd betrokken door de le en 4e compagnie. De laatste compagniegelegerd achter de noorder en westerface, werd met de verdediging daarvan belast en zette voor den veiligheids dienst achter de omheining posten uit van drie man, waarvan één op post stond en de twee anderen op den grond zaten. Elke sectie gaf daartoe bij dag één en bij nacht twee posten. Aan de le compagnie was de verdediging der andere facen en van de door de genietroepen op den vorigen dag gemaakte kleinere verster king opgedragen, waartoe eene sectie binnen die versterking en drie sectiën achter de facen werden gelegerd. Elke sectie plaatste achter de omheining 3 kozakkenposten, die om de 3 uur werden afgelost. D.tar het grootste gedeelte der prauwen eu sampans gebruikt werd voor het overvoeren van troepen, materialen, munitie en vivres van het strandbivak naar de Gedei, bleven er slechts weinigen beschik baar voor het ontschepen van vivres en geniematerialen. Hierdoor en dewijl de Chineesche sampans bij het zeekiezen verscheidene malen werden teruggeslagen, was het dan ook, dat het met de mees te inspanning slechts gelukte in den avond van den 9en voor twee dagen voorraad aan vivres in de beide bivaks te verzamelen. In de eerste plaats was het nu noodig, dat den volgenden dag een grootere voorraad vivres aan wal werd gebracht met het oog op de mogelijkheid, dat de gemeenschap met de reede bij onverhoopt slecht weer zou zijn verbroken. De bevelhebber droeg daarom aan den chef van den staf op, in overleg met den expeditionnairen intendant, een plan op te maken ter verzekering van de spoedige ontscheping- van vivres en zout voor de gedebarkeerde troepen. Als een gevolg hiervan werd door den bevelhebber bepaald De kapitein-intendant Boers wordt met de regeling der prauw vaart belast; de adjudant-onderofficier en nog een gegradueerde van 1885, Dl, 1. 8

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 119