131 a. in de gevallen voorzien in de artikelen 45, 46 en 47 van liet Reglement op het beleid der Regeeriug van Nederlaudsch-Indië; (1) b. wegens deelneming aan vereenigingen en vergaderingen, vermeld Art. 45. Aan personen, niet in Nederlandscli-Indië geboren, die gevaarlijk worden geacht voor de openbare rust en orde, kan liet verblijf aldaar door den Gouverneur- Generaal in overeenstemming met den Raad van Nederlandscli-Indiëworden ontzegd. Het daartoe strekkend besluit wordt, wanneer liet Nederlanders geldt, met redenen omkleed. liet besluit bepaalt een redelijken tijd, die den betrokken persoon gelaten wordt voor het orde stellen op ziine zaken. De Gouverneur-Generaal kan, bij een door hem onderteekend bevel, gelasten, dat de betrokken persoon, in afwachting van eene gelegenheid tot verwijdering, in hech tenis worde genomen. Het besluit tot verwijdering en het bevel tot inhechtenisneming worden aan den betrokken persoon bij gerechtelijke akte beteekend. De Gouverneur-Generaal brengt het besluit tot verwijdering met de verdere stukken, onverwijld ter kennis van den Minister van Koloniën. Yan het besluit tot verwijdering wordt, wanneer het Nederlanders geldt, door den Koning kennis gegeven aan de Staten-Generaal. Art. 46. Aan personen, niet in Nederlandsch Indië geboren, kan door den Gou verneur-Generaal, in overeenstemming met den Raad van Nederlandsch-Indiëin het belang der openbare rust en orde, het verblijf in bepaalde gedeelten van Nederlandsch Indië worden ontzegd. Wanneer de maatregel iemand betreft, niet tot de Inlanders behoorende, wordt het besluit met de verdere stukken onverwijld gebracht ter kennis van den Minister van Koloniën. Yan den maatregel wordt, wanneer het Nederlanders geldt, door den Koning ken nis gegeven aan de Staten-Generaal. Art. 47. De Gouverneur-Generaal kan, in overeenstemming met den Raad van Nederlandsch-Indië, aan personen binnen Nederlandsch-Indië geboren, in het belang der openbare rust en orde, eene bepaalde plaats aldaar tot verblijf aanwijzen, of het verblijf in bepaalde gedeelten van Nederlandsch-Indië ontzeggen. De Gouverneur-Generaal kan, bij een door hem onderteekend bevel, gelasten, dat de betrokken persoon, in afwachting van eene gelegenheid tot verwijdering, in hech tenis worde genomen. Het besluit tot verwijdering en het bevel tot inhechtenisneming worden aan den betrokken persoon bij gerechtelijke akte beteekend. Wanneer de in dit artikel bedoelde maatregelen iemand betreffen, niet tot de Inlan ders behoorendewordt gehandeld overeenkomstig het voorgaand artikel. De bepaling, vervat in het laatste lid van het voorgaand artikel, is mede toepas selijk wanneer het Nederlanders geldt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 137