7 den volgenden morgen vroegtijdig op nieuw te lauden. De nacht, die nu volgde, was uit den aard der zaak, niet aan genaam, althans voor het drie vierdedeel der troep, dat in de sloe pen, als haringen gepakt, door myriaden muskieten belet werd in te dommelen. Het aanbreken van den morgen werd dan ook met een waar genot begroet, nu de troep eens eindelijk, voor eenige dagen, geheel los zoude geraken van Janmaat, benevens stoomschip en sloepen, waar op de Indische soldaat, op den langen duur, zich niet altijd even gemakkelijk schikt. De bevelen voor het tweede debarkement waren als volgt De le compagnie (kapitein Yink) trekt over hare geheele front breedte, als eerste linie het baccohout door, de 3e compagnie (kapi tein De Vogel) volgt in tweede linie in dezelfde formatie, op zooda- nigen afstaud, dat de beide liniën niet door elkander geraken; de 2e compagnie (le luitenant Hardeman) ontscheept het laatst en neemt, in afwachting van nadere bevelen, op den rechter oever der Birum-rivier, ter plaatse waar het debarkement geschiedt, positie. De 2e compagnie draagt zorg, dat mede zoo spoedig doenlijk de dwangarbeiders ontschepen met hunne vrachten vivres, ammunitie, keukengereedschap, beuevens de 2 coehoornmortieren en het am bulance-materieel. De mineurs staan onder de bevelen Tan den commandant der voorste linie, die, nadat zijne compagnie door het baccohout heen is, in de gewone marschformatie, de voorhoede zal uitmaken. Voorts werd, tot het bewaren van het noodige verhand, alsnog bepaald, dat de commandant der voorste linie achter het midden zijner compagnie zoude marcheeren en de soldaten de voeling zooveel mogelijk naar het midden zouden houden èn dat achter dien com pagnies-commandant op ongeveer 25 passen afstand, de majoor Meijer zoude volgen als guide, als het ware, voor den kapitein, wiens com pagnie de tweede linie behoorde uit te maken. De mineurs werden vervolgens nader ingedeeld en bestemd, om De kapitein Kielgast bleef wegens ongesteldheid op de Boni achter, gedurende den ganschen tocht; na den 12den Mei, ook de le luitenant De Jonker.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 13