10 troepen te weerstaan, welke versterking niet gemakkelijk zoude te bemachtigen zijn, omdat aan deze zijde een riviertje lag. Om den goeden weg naar Langsar te vinden, werd intusschen aan de troepen een paar gidsen verstrekt, vader en zoon, de eerste een verslaafde amfioenschuiver, die ter wille van 4 Spaansche matten gaarne zijne landgenooten verried. Voor den marsch op den 13clen Mei werden de navolgende be velen gegeven de compagnie Hardeman formeert de voorhoede, de compagnie De Vogel (en een peloton der compagnie Vink, onder luitenant Magnin, als dekking van de Coehoornmortieren) de hoofdtroep, de beide overige pelotons der le compagnie, onder commando van den kapitein Vink, vormen de achterhoede. De mineurs zijn bij den voortroep. De bataljons-commandant houdt zich bij den hoofdtroep op, terwijl de luitenants-adjudanten De Bruijn en Ilgen respectievelijk aan de commandanten van de voor- en achterhoede worden toegevoegd. Ten aanzien der onderling te houden afstanden wordt bepaald, dat de onderscheidene troependeelen gedurig voeling moeten onderhouden. De marsch begint bij het aanbreken van den dag; ieder man zorgt er voor, dat de veldflesch gevuld zij. Beschrijven wij, om de gebeurtenissen van den 13den Mei goed uit elkander te houden, thans het allereerst het wedervaren van de compagnie Hardeman, die, zooals reeds hiervoren gezegd werd, dien dag de voorhoede had. Omstreeks 6 uur des morgens afgemarcheerd, kwam de voortroep, gecommandeerd door den luitenant Van der Paardt, reeds spoedig in een terrein, dat slechts toeliet op één gelid achter elkander te marcheeren. Aan weerszijden boschachtig, werd een smal pad betreden, waar over van afstand tot afstand boomstammen waren geworpen, terwijl enkele malen het pad te loor ging in een pepertuin, vau waaruit men ten slotte weder op een ander smal voetpad kwam. Gedurende de vier eerste uren werd geen enkele vijand ontdekt. Omstreeks 10 uur evenwel bleek de voorhoede de versterking nabij

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 16