169 Dra-el-Mizan. 28 September, gevecht tegen de Beni-Bou-Abdou, maarschalk Bandon. 16 October, gevecht tegen de Ouled-Moumen, genl. Périgot. 6 Novembergevecht tegen de Hamijan-Chafaa, kapitein De Colomb. 10 November, gevecht tegen de Beni-Snassen, genl. Beaufort d' Hautpoul. 1857. Mei, Juni en Juli, expeditie in Groot-Kabyliëmaarschalk Ban don, genls. Mac-Mahon, Benault en Jusuf. 24 Mei, gevecht tegen de Beni-Baten, maarschalk Bandon. 14 Juni. Eerste steen legging van 'tfort Napoleon thans fort National. 24 Juni, gevecht van Icheriden, genl. Mac-Mahon. 2 Juli, gevecht tegen de Beni- Menguillet, genls. Benault en Mac-Mahon. 11 Juli, gevecht tegen de Beni-Touragh, genls. Mac-Mahon en Jusuf. 1858. Onrustige beweging in de Aurès. Augustus, de marabout Si- Saddok-bel-Hadj, predikt den heiligen oorlog in het Aurès gebergte. Onrustige bewegingen in de Oued-el-Kebir. Opstand in 't gebergte tusschen JDjidellijCollo en El-Miliah. Exped. onder den genl. Castu. El-Miliah bezet. Onderwerping van alle stammen van Oost Kabylië op 30 November. Exp. in de Aurès, onder den genl. Desvaux. 23 December vereeniging te Chetma. 1859. 10 Januari vertrek van Chetma.13 Januari nemen der heuvels van Tounegaline. 14 Januari nemen van 't dorp El-Ksar. 15 Januarinemen van Guelaa-Djedida en de magazijnen van Sidi- Saddok. Sidi-Saddok uitgeleverd. Augustus 1859. Invallen der Angades en van de Maïa op de Marokkaansche grenzen. Opstand van de Beni-Snassenaangestookt door den marabout Mohammed-ben- Abdallah. Algemeene opstand op de grenzen van Marokko van Gar-Bouban tot aan de mijnen van Mazis- Expeditie onder den genl. De Maatimpreij. 21 Octr. Uit het kamp van Kijss. 22 Octr. aan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 175