170 komst te Sidi-Mohammad of Berkan. Onder de troepen te velde vertoont zich de cholera, in 5 dagen 3000 man van het expedi- tionnaire korps, wegslepende. 27 Octr. de pas van Aïn Tafforalt door de genls. Estherazy en Deligny en de dorpen van de Tagma door den genl. Jusuf genomen. Onderwerping der Beni-Snas- sen. 5 ÏTovr. gevecht tegen de Maïa en Angades. De mara bout Sidi-Hamza-Mulij Teguefait en de hoofden der Beni-ijala, der Angades en der Maïa geven zich over. 3 Novr. De commt. De Co- lomb van de onderafdeeling van Gerijville, overvalt de Beni Guïl, en straft de Ouled-Brahim, de Ouled-Ali-ben-el-Iiaïssin, de Ouled-Ram- dan en de Ouled-Mouloud. 1860. Maart. Onrustige bewegingen in de Hodna, spoedig onderdrukt door den geul. Desmarest, Commt. van de onderafdeeling Sétif, en den kol. Pein, Commt. van de onderafdeeling Bathna. Mei, 2e exp. van den gen. Desvaux, Commt. van de divisie Constantino in Oost-Kabylië, waar in 1859 verschillende stammen weigerden belasting te betalen. Onderwerping der Beni-Mimoun, der Beni-Yahia, der Beni-Amour, der Beni-Fhah, der Beni-Rizelli, der Beni-Toufout en derArb-Tesquif van den stam der Oulaud-Ai-doan. 1861. Onrustige bewegingen in het Zuiden, onder den Chérif Mohammed- ben-Abdallah, de overwonnene van Laghouat in 1852, en van Me- garim in 1854. Hij wordt in September gevangen genomen door de goums van Si-Lala en Si-Boe-Beker met Si-Sliman, hoofdaanvoerders van den opstand in 1854. 1862. Geene onrustige bewegingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 176